Гітлер до 1939 року був хороший - російський політолог

Російський політолог Андронік Міґранян, який є членом Громадської палати РФ, вважає, що настав час по-новому оцінити історичну роль Адольфа Гітлера.

Про це повідомляє сайт Євроазійського єврейського конгресу.

"Потрібно відрізняти Гітлера до 1939 року і Гітлера після 1939 року і відокремлювати мух від котлет. Справа в тому, що, поки Гітлер займався збиранням земель і ... без жодної краплі крові об'єднав Німеччину з Австрією, Судети [нині регіон Чехії - ІП] з Німеччиною, Мемель [нині Клайпеда у Литві] з Німеччиною, фактично завершивши те, що не вдалося Бісмарку..."

"...Якби Гітлер зупинився на цьому, то залишився б в історії своєї країни політиком найвищого класу", - написав Міґранян у статті, опублікованій газетою "Известия".

Листопад 1938 року. Берлінська синагога на Фазаненштрасе, 79 після пожежі, влаштованої нацистськими штурмовиками СА. Бензин для підпалу штурмовики взяли на найближчій заправці, міська пожежна команда стежила, щоб вогонь не перекинувся на сусідні будинки

Також Міґранян вважає, що "витоки Другої світової війни - в найжорстокіших умовах Версальського договору, положення якого принизили німецький народ, розчленували німецькі землі, наклали на Німеччину кабальні умови миру".

Раніше в радянській і російській історіографії панувала думка, згідно з якою Друга світова війна почалася через агресивні плани німецьких націонал-соціалістів на чолі з Гітлером - плани забезпечення "життєвого простору" для німецького народу, плани світового панування і "остаточного вирішення єврейського питання".

"Не сумніваюся, що загалом Міґранян правий, - зіронізував з приводу заяв російський політик Лєонід Ґозман. - Звичайно, до 1939 Гітлер теж дещо встиг - [концентраційний табір] Дахау працював на повну потужність, расові закони, Кришталева ніч [масова акція насильства проти євреїв у Третьому рейху в листопаді 1938 року - ІП] і деякі інші дрібниці. Збирання земель важливіше".

10 листопада 1938 року, місто Магдебург. Розбиті під час Кришталевої ночі вітрини крамниці, яка належала євреям. За одну ніч у Третьому Рейху був убитий 91 єврей, сотні поранено та покалічено, близько 3,5 тис. арештовано і відправлено до концентраційних таборів Заксенгаузен, Бухенвальд і Дахау. У цю ж ніч були спалені або розгромлені 267 синагог, 7,5 тис. торгових і комерційних підприємств, сотні житлових будинків євреїв

На думку Ґозмана, публікація тексту Міґраняна у такому "сервільному" виданні, як "Известия" [належать "фінансисту Путіна" Юрію Ковальчуку - ІП] свідчить про те, що обілення Гітлера подобається начальству у Кремлі: "Отже, у відповідь на констатацію подібності наших дій [у Криму] із діями Гітлера в Судетах єдине, що офіційна пропаганда здатна сказати - що Гітлер був, по суті, не такий уже й поганий?".

Після російської окупації Криму світові ЗМІ почали порівнювати дії Кремля із анексуванням Третім Рейхом сусідніх земель перед початком Другої світової війни.

Жовтень 1938 року. Судетські німці в місті Егер [нині Хеб на заході Чехії] вітають анексію Гітлером Судетського краю Чехословаччини. Після 1945 року влада Чехословаччини депортує з Судетів більшість німців, близько 3 млн

Як відомо, у березні 2014 року з посади в Московському інституті міжнародних відносин було звільнено професора Андрєя Зубова, який засудив вторгення Росії у Крим, порівнявши його з гітлерівською анексією Австрії у 1938 році.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.