Путін назвав Геббельса талановитим: "Він домагався свого"

Президент Росії Владімір Путін заявив, що боротиметься з проявами нацизму. При цьому він назвав фашистського міністра пропаганди Йозефа Геббельса талановитою людиною.

Про це він cказав на зустрічі з представниками міжнародних громадських і релігійних організацій, повідомляє УП з посиланням на ІТАР-ТАСС.

Путін подякував "єврейській громаді, громадським організаціям, які активно і мужньо, маючи на увазі деякі ситуації в сьогоднішньому світі, продовжують безкомпромісно боротися з будь-якими проявами і будь-якими спробами нацистської ідеології".

За словами Путіна, єврейський народ дуже сильно постраждав під час Другої світової війни, коли "6 млн євреїв були знищені на території Радянського Союзу і Європи".

Путін також заявив, що "треба бути не просто дурним, потрібно бути нахабним, щоб заперечувати те, що було".

"На жаль, це нахабство також, як і 70 років тому, часто досягає своєї мети", - сказав Путін.

При цьому президент Росії процитував міністра пропаганди нацистської Німеччини Йозефа Геббельса і назвав його талановитою людиною: "чим нейімовірніше брехня, тим швидше в неї повірять".

"Він домагався свого, він був талановитою людиною", - зазначив Путін.

За його словами, "і сьогодні ті, хто перекручують історію, хто намагається принизити заслуги тих, хто знищив нацизм, поміняти навіть місцями злочинців і жертви, - вони якраз діють за тією ж самою логікою: чим неймовірніша брехня, тим швидше в неї повірять".

Як відомо, у березні 2014 року прокремлівська газета "Известия" надрукувала матеріал про те, що Гітлер до 1939 року був "політиком найвищого класу", збираючи етнічні німецькі землі. При цьому не згадувалося про вчинені на той час злочини нацистів.

Дивіться також: "Фашизм повертається у Європу та Україну зі Сходу"

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.