У Сєвєродонецьку хочуть покарати Ляшка за поваленого Леніна

Відділ культури міського виконавчого комітету Сєвєродонецька Луганської області має намір звернутися до суду за фактом демонтажу пам'ятника Леніну.

Про це повідомляє ОстроВ.

За словами начальника відділу Ольги Лишик, матеріали за фактом знесення нардепом Олегом Ляшком пам'ятника Леніну передані в Комісію з охорони культурної спадщини.

Чиновник мотивувала це тим, що даний пам'ятник уключений до реєстру пам'яток культурної спадщини місцевого значення.

Тепер комісія має звернутися в прокуратуру для притягнення депутата до відповідальності за вандалізм.

Як відомо, 23 серпня 2014 року група осіб, очолюваних народним депутатом Олегом Ляшко, за допомогою тягача звалили з постаменту статую Леніна, встановлену на площі Радянській.

У липні мешканці Сєвєродонецька запропонували перейменувати Радянську площу на честь полковника Національної гвардії Олександра Радієвського, який загинув під час звільнення Лисичанська.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".