Міська влада Ізюма не змогла продати статую Леніна

Тепер колишній пам'ятник передадуть в музей

Міська рада Ізюма на Харківщині після кількох спроб продати бронзовий пам'ятник Леніну, демонтований 2016 року, передає його до меморіального комплексу "Висота маршала Конєва".

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив заступник міського голови Ізюма з гуманітарних питань Володимир Мацокін.

 

"Рішення про передачу пам'ятника Леніна прийнято на останній сесії міськради. Ми два роки його намагалися продати, але покупця не знайшлось. Тому передаємо безоплатно в музей", - сказав Мацокін.

Пам'ятник, який стояв на центральній площі Ізюма, демонтували в лютому 2016 року. Висота скульптури 3,75 м, вага 1490 кг. Після демонтажу її хотіли продати за 460 тис. грн.

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".