АНОНС: конференція до 25-річчя "Народного руху за перебудову"

Український інститут національної пам'яті запрошує на міжнародну науково-практичну конференцію "Історична роль Народного Руху України у відновленні української держави та побудові громадянського суспільства".

Захід присвячено 25-річчю утворення НРУ.

Час і місце заходу: 5 вересня 2014 р., початок о 9:30. Київ, вул. Олеся Гончара, 33.

Секції конференції:

Секція  І. Незалежність України – найбільше досягнення Руху: здобутки і можливості.

Секція 2. Міжнародна діяльність Руху.

Секція 3. НРУ як фактор створення Конституції та багатопартійності в Україні.

Секція 4. Рух у Верховній Раді України – рушійна сила історичних перетворень.

Секція 5. Ідеологія НРУ: боротьба Руху за державний статус української мови як фундамент України.

Секція 6. Національно-демократичний рух на сучасному етапі і його перспективи.

Секція 7. Майдан як народний рух за побудову громадянського суспільства.

Організатори: Верховна Рада України, Адміністрація Президента України, Кабінет Міністрів України, Міністерство культури України, Народний Рух України, Національна академія державного управління при Президентові України, Український інститут національної пам’яті та інші дєятелі.

За результатами роботи конференції планується видання збірника наукових праць.

Інше за темою "Рух"

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.