IN MEMORIAM: помер співзасновник Руху Володимир Ковтун

Володимир Ковтун - засновник Народного руху та Конгресу української інтелігенції

10 грудня помер український поет та письменник, дисидент, співзасновник Народного Руху України Володимир Ковтун. Він був автором книжки "Історія Народного Руху України".

Цю інформацію нам підтвердила донька Володимира Ковтуна Марина Луптакова.

Володимир Ковтун народився 16 липня 1931 року у селі Гуменці Кам'янець-Подільського району Хмельницької області у сім'ї сільських інтелігентів. Закінчив факультет журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка.Працював у газетах, в ідеологічному відділі ЦК КПУ. З 1979 року його переслідували за "буржуазний націоналізм". Належав до числа співзасновників Народного Руху України та Конгресу української інтелігенції.

 
Теми

Карл XII в Україні. Розповідь кароліна. Частина друга

Відбулася Полтавська битва, про яку багато написали люди, які заздрили Карлу ХІІ і хвалили росіян. Я можу впевнено заявити, що шведи виграли так само, як і росіяни. Росіяни зранку Полтавської битви втратили стільки ж людей, скільки ми втратили наприкінці битви. Якби росіяни виграли так славетно, як вони і їхні прихильники намагаються стверджувати, то вони мали б переслідувати шведську армію. Але армія тільки на другий день перейшла через Дніпро

«Мельниківці» - також патріоти!

Це була величезна трагедія українського визвольного руху, адже як бандерівці, так і мельниківці однаково гинули в боротьбі за незалежність, але при цьому ще й поборювали один одного

Рудольф Вайль: вакцина від Голокосту

Чистокровного етнічного німця Рудольфа Фредериковича Вайгля викликали до німецького губернатора Львова та передали пропозицію Гіммлера — переїхати до Німеччини, створити в Берліні власний інститут, очолити кафедру в університеті та отримати по війні Нобелівську премію. Йшов 1942 рік, німецькі війська стояли під Москвою, відмовлятися від такої блискучої пропозиції не було сенсу. До того ж Вайглю вже було 59, у такому віці не сперечаються з гіммлерами.

Перелом у Громадянській війні у США: Геттісберг й Віксберг

Кожне око бачило легіони ворога, могутню непереборну хвилю океану озброєних людей, яка неслася на нас! Полк за полком, бригада за бригадою виходять із лісу й поспішно займають своє місце в строю напоготові до штурму. Горда дивізія Пікетта і ще якісь частини стоять на їх правому фланзі. Багряні прапори лопотять, їхні вершники мчать галопом угору-вниз; стволи й багнети вісімнадцяти тисяч бійців виблискують на сонці — похилий ліс блискучої сталі.