АНОНС. Оксамитова революція – виставка та дискусія

19 листопада цього року в Софії Київській відбудеться виставка, приурочена до 25-ї річниці Оксамитової революції, а 20 листопада – у Посольстві Чеської Республіки в Україні охочих чекатимуть на обговорення: «Оксамитова революція та поступовий відхід радянських військ з Чехословаччини»

Чеський центр у Києві, Посольство Чеської Республіки в Україні та Національний заповідник "Софія Київська" запрошують на виставку, приурочену до 25-ї річниці Оксамитової революції.

Відкриття виставки відбудеться 19 листопада о 18:00 за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Чеської Республіки в Україні Івана Почуха, чеської журналістки, дисидентки Петрушки Шустрової, генерального директора заповідника "Софія Київська" Олени Сердюк, директора Чеського центру Люби Свободової. На відкриття виставки також запрошені: посли інших держав, міністри оборони, закордонних справ, культури України, представники Генерального штабу та громадські діячі.

Адреса: Національний заповідник "Софія Київська", Будинок митрополита.

20 листопада о 18:00 розпочнеться дискусія на тему "Оксамитова революція та поступовий відхід радянських військ з Чехословаччини" за участі Посла Чеської Республіки в Україні Івана Почуха, журналістки Петрушки Шустрової, дисидента Левка Лук’яненка, історика Михайла Кірсенка.

Адреса: Посольство Чеської Республіки в Україні, вул. Ярославів Вал, 34а.

Вхід вільний, попередня реєстрація – kyiv@embassy.mzv.cz

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.