Пам’ять Небесної Сотні увіковічнили у Володимирі-Волинському

У Володимирі-Волинському з нагоди першої річниці початку Революції гідності відкрили меморіальні дошки Героям Небесної Сотні

21 листопада у Володимирі-Волинському з нагоди першої річниці початку Революції гідності відкрили меморіальні дошки Героям Небесної Сотні та мешканцям міста й району, які загинули на Донбасі у війні за єдність та Незалежність України. Повідомляє Інфораційне агенство Волинські новини.

Громадські активісти, волонтери депутати міської і районної рад, молодь виступили на символічному віче, згадавши події Революції Гідності та події на Сході.

Мешканці міста запалили лампадки та поклали квіти до символічної дошки, на якій молодь встановила портрети всіх героїв Володимирщини, загиблих в АТО.

Молодь на відкритті меморіальної дошки Героям Небесної Сотні


Пізніше громадськість вирушила до вулиці Героїв Небесної Сотні, де преставниками різних конфесій древнього Володимира було освячено меморіальну дошку Героям Небесної Сотні.

Представники різних конфесій на освяченні меморіальної дошки

Героям Небесної Сотні

Символічно, що дошку встановили в центрі міста поруч з обеліском Слави. Весь день до неї приходили небайдужі жителі міста та району несли квіти та лампадки, витирали руками, змочені дощем портрети і плакали.

Встановлена вищезазначена меморіальна дошка у людному місці на будівлі "Ощадбанку".

На ній викарбовано: "Небесній Сотні! Простіть хлоп’ята, і спочиньте з миром, простіть, і не тримайте, просимо, зла… Ви показали, що Вкраїна має силу, а сила не помре, вона завжди жива! Герої не вмирають!"

 

Створив її місцевий художник Ігор Мацюк, а кошти для виготовлення надав підприємець Віталій Сус. Саме вони разом з учасниками подій на Майдані Олександром Приступою та Ольгою Нечитайло урочисто відкрили меморіальну дошку.

Завершилися віче урочистим виконанням гімну України.

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.