Курдською армією в Іраку командує Сталін. ФОТО

В інтернеті поширюється фото одного з командирів курдського військового формування Іракського Курдистану "пешмерга" ("ті, що дивляться в обличчя смерті") Хусейна Язданпані.

Воєначальник дуже нагадує радянського диктатора Йосипа Сталіна - можливо, він навіть зумисне культивує такі вуса й шевелюру.

 
 З американським добровольцем

"Курдськими загонами "пешмерга" у війні з Ісламською державою командує Юсуф Сталін", - пожартував один із користувачів.

 

"Пешмерга" — курдські воєнізовані формування в Іракському Курдистані. Назва виникла в середині XX століття як курдський еквівалент ірансько-арабському поняттю "фідаї", яким називали воїнів, які присвятили себе боротьбі за високу ідею.

 

Під час Вересневого повстання в Іраці (1961-1975) загони "пешмерга" були переформовані в регулярні армійські підрозділи, які підпорядковувалися місцевим курдським партіям, переважно соціалістичним.

 

Після прийняття в 2005 році нової іракської конституції "пешмерга" формально вважаються елементом іракських силових структур Іраку, фактично ж підкоряються насамперед уряду Іракського Курдистану.

Інше за темами ГУМОР та СТАЛІН

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей