Окупанти хочуть перейменувати Турецьку вулицю в Сімферополі

Так званий "голова адміністрації" окупованого Сімферополя Геннадій Бахарєв підтримав ідею перейменувати Турецьку вулицю міста у вулицю Олєґа Пєшкова - загиблого в Сирії російського пілота Су-24.

Про це повідомляє Meduza.

За словами Бахарєва, рішення повинні затвердити місцеві "депутати": "Вони розглянуть на комісії, потім на сесії, і тоді вже будемо змінювати таблички", - сказав він.

Як відомо, Олєґ Пєшков загинув 24 листопада. Турецький винищувач збив російський бомбардувальник Су-24, який брав участь у військовій операції РФ у Сирії.

Туреччина заявила, що бомбардувальник порушив її повітряний простір; РФ ці звинувачення відкинула. Обидва пілоти катапультувалися. Пєшков загинув (ймовірно, в результаті вогню із землі); штурману вдалося врятуватися.

Нагадаємо, вже кілька років кримськотатарські організації пропонують назвати аеропорт "Сімферополь" іменем Амет-хана Султана - льотчика-аса часів Другої світової війни, двічі героя СРСР, автора листа до радянського керівництва з проханням дозволити депортованим татарам повернутися на батьківщину.

Місцеві комуністи і проросійські організації виступають проти цього перейменування. Амет-хана Султана та інших представників кримськотатарського народу неправдиво звинувачують у співпраці з нацистами.

Інші матеріали за темами ТОПОНІМІКА та ОКУПАЦІЯ

Свята Маргарита Шотландська. Англійська Троянда з українським корінням

Вона народилася і жила у часи Середньовіччя. Завдяки їй русинська (українська) кров і сьогодні тече у венах представників аристократичних, монарших родів Великої Британії, поєднавши собою англосакську династію та рід київського князя Ярослава Мудрого.

Геноцид поза цифрами: фальсифікація інформації про Голодомор

Пильна увага українського суспільства прикута до неприємної ситуації навколо Національного музею Голодомору-геноциду. Теперішнє керівництво однієї з найважливіших інституцій національної пам’яті вдалося до фальсифікацій та дискредитації тематики Голодомору, що найбільш промовисто виявилося у виданій восени 2021 Музеєм книзі «Геноцид українців 1932-1933 за матеріалами досудових розслідувань". Текст книги ставить під сумнів ще й фаховість підписантів розміщених там експертиз та їхню здатність до наукового аналізу. Наразі наукова спільнота й громадськість продовжують бити на сполох, звертаючи увагу суспільства та влади на серйозну проблему.

Коротка історія шкільного харчування в Україні: від УРСР до сьогодення

Щороку у вересні батьки вкотре ведуть своїх дітей до школи: хтось, очікуючи на урочисту лінійку, у святковому одязі, а хтось – у буденних джинсах. Не секрет, що шкільна система освіти нині не відповідає потребам часу, і її всіляко намагаються реформувати. Тому в одних школах – віршики та квіточки, а в інших – жодних урочистостей. Як відомо, окрім отримання знань, участі в розвагах, набуття навиків соціалізації та стресостійкості, учні, щодня перебуваючи в освітньому просторі навчального закладу, також вживають їжу. Але мало хто знає історію становлення системи шкільного харчування в Україні, що та як смакувало українським школярам у минулому й смакує сьогодні.

Аркадій Жуковський. Рецензія від органів КГБ

12 січня 2022 року відзначається 100-річчя від дня народження науковця, енциклопедиста, історика, краєзнавця, картографа, культуролога, іноземного члена Національної академії наук України, багаторічного голови Наукового товариства імені Тараса Шевченка (НТШ) в Європі Аркадія Жуковського