В ЗАПОРІЖЖІ НАРЕШТІ ЗНЕСЛИ НАЙБІЛЬШОГО ЛЕНІНА. Фото

Сьогодні в місті Запоріжжя демонтували найбільший в Україні пам'ятник Володимиру Леніну.

20-метровий монумет височів над Дніпром коло греблі ДніпроГЕСу. Спеціалізоване підприємство почало його демонтаж іще вчора, однак кілька разів рвався трос на підйомному крані. 

Останню добу Громадське телебачення вело відеотрансляцію з веб-камери за процесом знесення пам'ятника Іллічеві. Трансляцію станом на 21:00 16 березня дивилося 1083 чоловік.

Стоп-кадр з трансляції Громадського Запоріжжя

Тривалий процес знесення Леніна зібрав натовп сотень глядачів, а коли вождя зняли, то на радощах у повітря полетіли феєрверки, - передає Четвертая Власть

 Джерело: ФБ Дмитра Харькова

За даними Української правди, вранці на площі Запорізькій біля монумента Леніну поліція затримала екс-депутата Запорізької міськради Юрія Петровського.

Колишній депутат, прибічник комуністичних ідей, роздавав листівки разом із іншими прихильниками вождя. Поліція затримала Петровського і супроводила його до Дніпровського райвідділку.

 Джерело: ФБ Дмитра Харькова 
 Джерело: ФБ Дмитра Харькова 

Пам'ятник радянському революціонеру й комуністу Володимиру Леніну (Ульянову) на площі Леніна в Запоріжжі встановили 6 листопада 1964 р. до чергової річниці Жовтневої революції 7 листопада. Скульптори — М. Лисенко, Н. Суходолов, архітектори — Б. Приймак, В. Ладний.

Загальна висота скульптури - 19,8 метрів. Рука бронзового вождя вказує на ДніпроГЕС, яка теж названа на його честь.

Інше за темами ЗАПОРІЖЖЯ та ДЕКОМУНІЗАЦІЯ

І. Б.

Крути-1918: вчені проти міфів

Довкола знакових подій з часом нагромаджуються міфи й легенди, які можуть не мати жодного стосунку до історичної дійсності. Бій під Крутами не став винятком. Вже на еміграції популяризація крутянського подвигу нерідко супроводжувалася неточностями і недоладностями, на що звертали увагу навіть окремі учасники визвольної боротьби й діячі української діаспори. Попри незрівнянно більші інформаційні можливості сучасного суспільства, сьогодні мас-медіа часом ретранслюють не лише давно спростовані легенди про бій під Крутами, але й новітні міфи, творці яких інколи доволі безапеляційно просувають своє "бачення" історичних подій.

Легенда про крутянців

Нові документи спростовують легенду про спільне поховання Володимира Шульгина та Володимира Наумовича

Наймолодший крутянець

Десятки років в українській історичній та публіцистичні літературі побутує теза, що під Крутами загинули сотні неповнолітніх юнаків. Учнів, школярів. При підготовці цієї публікації додатково перевірено роки і дати народження усіх відомих ґімназистів, участь чи загибель яких в тому бою підтверджується різними першоджерелами. З-поміж усіх загиблих під Крутами, чиї дати або роки народження є відомими, немає жодного неповнолітнього

Рятівники євреїв з Галичини. Ким вони були, та як живуть їх родини сьогодні

За даними Меморіального комплексу історії Голокосту Яд Вашем та за підрахунками Єврейської конфедерації України, на Львівщині відомо 1009 випадків, а на Івано-Франківщині 246 випадків, у яких рятівники були визнані Праведниками народів Світу з України. І це лише з українського списку Праведників народів Світу. Також, є польській перелік тих, хто рятував євреїв на Львівщині та Станіславщині