Найбільшу базу генеалогічних даних України обіцяють викласти в Інтернет

Компанія Runsite завершила оцифровку списків повнолітніх мешканців 39 сіл Волинської, Рівненської та Тернопільської областей за 1931-й рік.

Про це сповістив співвласник компанії Ігор Гошовський на своїй сторінці у "Фейсбуці".

Загалом, за три роки роботи загальна база осіб народжених з 1650-й по 1920-й рік сягнула вже 1 млн 766 тис. 961 особу.

Весною, коли база сягне 2 млн осіб, компанія обіцяє оприлюднити базу онлайн. За словами Гошовського, це буде найбільша з існуючих пошукових баз з генеалогії в Україні, яка покриватиме всю територію держави. 

Як виглядають один із оригінальних документів та іменний список у базі даних

Утім, як каже Гошовський, попереду ще дуже багато неопрацьованих документів.

Перші на черзі – "Пам’ятні книги" всіх українських губерній, адресні книги Одеси, Харкова, Львова, галицькі "шематизми", списки виборців у сейм, списки мешканців, опубліковані газетами ХІХ століття.

Крім того, продовжується робота над оцифровкою метричних книг.

Щоб пришвидшити процес оцифровки і поповнення бази, компанія потребує двох працівників на постійній основі.

Тому компанія закликає, в першу чергу, бізнес долучитися до цього проекту і профінансувати дві ставки. Контактувати можна через електронну пошту info@runsite.com.ua.

"Runsite" запевняє, що проект буде реалізований власними силами в будь-якому разі, але з допомогою партнерів це можна було б зробити значно швидше.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.