На Львівщині засудили пропагандиста комуністичної символіки

Головне управління національної поліції у Львівській області скерувало до суду обвинувальний акт відносно юнака, який поширював у соцмережі "Facebook" комуністичні символи і гасла.

Про це зазначає сайт прокуратури Львівської області. Імені правопорушника не зазначають.

Як повідомляють правоохоронці, хлопець вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 436-1 Кримінального кодексу України (Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів).

Слідство дійшло висновку, що він  з метою пропаганди комуністичної ідеології, упродовж травня 2015–квітня 2016 років поширював через соціальну мережу "Facebook" фото та інші матеріали з символікою комуністичного режиму та загальновідомими гаслами того часу, що заборонено Законом України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Враховуючи, що юнак визнав свою вину та сприяв слідству, прокуратура уклала з ним угоду про визнання винуватості, яку 4 травня 2017 року затвердив суд і призначив міру покарання у вигляді 2 років 6 місяців обмеження волі з іспитовим терміном на 1 рік.

 

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.