У Києві магазин одягу випустив сережки з елементами радянської символіки

У Києві магазин одягу українських дизайнерів випустив сережки з елементами радянської символіки – п’ятикутною зіркою, обрамленою в пшеничні колоски. Прикрасу продають майже по 20 тисяч гривень за пару.

Про це повідомили на сайті ТСН.

 

На моделях у новій колекції представили великі сережки жовтого кольору. Вони нагадують герб СРСР, але замість серпа та молота в центрі обрамлення п'ятикутна зірка.

"Легкі двосторонні сережки з зіркою та логотипом. Ручна робота", – йдеться в описі до товару на сайті магазину.

Прикраси уже викликали хвилю обурення на сторінці магазину в Instagram.

 

"Зовсім ***нулися. Нормальний же бренд був", "Сором", "А в чому ідея?", "Крім того, що це радянська символіка, ніхто не помічає, що це відверто якийсь сувеніроподібний несмак?", – написали під фото з сережками.

Наразі представники бренду не прокоментували цей інцидент та не пояснили своєї позиції.

Національний Пантеон. Світовий досвід

Про потребу в національному українському пантеоні заговорили ще у 2000-х роках, його розглядали як місце перепоховання видатних українців, могили яких за межами України. Сучасна російсько-українська війна знову активізувала проблему. Розглянемо яким є світовий досвід національних пантеонів.

«Кожен має знати, що без його, або її зусиль нічого не зміниться»: Олександра Матвійчук

Публічне інтерв'ю із правозахисницею Олександрою Матвійчук у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".