"Інтимна історія революції" — нова книга про Євромайдан від професора Єлю

Єльський університет готує до друку книгу "Українська ніч: інтимна історія революції", що присвячена Євромайдану.

Авторкою 336-сторінкової книги є Марсі Шор, інформує сайт видавництва Єльського університету.

Марсі Шор (Marci Shore) працює ад'юнкт-професором історії в Єльському університеті. Вона є автором книг  Caviar and Ashes ("Ікра і попіл") і The Taste of Ashes ("Смак попелу")які здобули нагороди. Значну частину свого життя вона провела у Центрально-Східній Європі.

 Фото: yalebooks.co.uk

Анотація:

"За що варто померти? Поки світ дивився на повстання на Майдані як на епізод геополітики, українці під час надзвичайної зими 2013—2014 років пережили революцію як екзистенційну трансформацію: стирання межі між ніччю і днем, втрату почуття часу, раптове зникнення страху, необхідність приймати рішення.

У цій ліричній та інтимній книзі Марсі Шор звертається до людського обличчя Української революції. Ґрунтуючись на правдивих історіях активістів і солдатів, батьків і дітей, книга Шор об‘єднує захопливі вибори з рефлексіями історика на тему, чим революція є і що означає.

Авторка м’яко ставить свої портрети окремих революціонерів навпроти минулого, як вони його розуміють, і — майбутнього, як вони сподіваються його творити. Цим вона дає урок людської солідарності у світі, нашому світі, де межа між реальністю та вигадкою стирається все більше".

Енн Епплбом, лауреат Пулітцерівської премії, автор книг "Історія ГУЛАГу" та "Залізна завіса: катастрофа Східної Європи", так оцінила книгу:

"Як гід, історик і оповідач Шор демонструє моменти складного вибору, що постали перед українцями, через  майстерне переплетення їхнього особистого досвіду з інтелектуальною, соціальною та політичною історією регіону".

"Блискучий порадник до розуміння революції Майдану в Україні та її наслідків. Шор володіє глибокими знаннями про регіон, його історію та теперішні страждання і пропонує зрозумілу оцінку складної еволюції Східної Європи, яка стоїть перед лицем небезпечної ситуації. Її книга написана добре, чесно й з опорою на глибоку джерельну базу завдяки прямим і проникливим спостереженням фактів безпосередньо на місці подій", вважає Норман Манеа, професор європейських студій імені Френсіса Флауерноя і письменник-викладач Бард-коледжу (Francis Flournoy Professor of European Studies and Writer in Residence).

Вихід книги "Українська ніч: інтимна історія революції" запланований на 3 січня 2018 року

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.