"Інтимна історія революції" — нова книга про Євромайдан від професора Єлю

Єльський університет готує до друку книгу "Українська ніч: інтимна історія революції", що присвячена Євромайдану.

Авторкою 336-сторінкової книги є Марсі Шор, інформує сайт видавництва Єльського університету.

Марсі Шор (Marci Shore) працює ад'юнкт-професором історії в Єльському університеті. Вона є автором книг  Caviar and Ashes ("Ікра і попіл") і The Taste of Ashes ("Смак попелу")які здобули нагороди. Значну частину свого життя вона провела у Центрально-Східній Європі.

 Фото: yalebooks.co.uk

Анотація:

"За що варто померти? Поки світ дивився на повстання на Майдані як на епізод геополітики, українці під час надзвичайної зими 2013—2014 років пережили революцію як екзистенційну трансформацію: стирання межі між ніччю і днем, втрату почуття часу, раптове зникнення страху, необхідність приймати рішення.

У цій ліричній та інтимній книзі Марсі Шор звертається до людського обличчя Української революції. Ґрунтуючись на правдивих історіях активістів і солдатів, батьків і дітей, книга Шор об‘єднує захопливі вибори з рефлексіями історика на тему, чим революція є і що означає.

Авторка м’яко ставить свої портрети окремих революціонерів навпроти минулого, як вони його розуміють, і — майбутнього, як вони сподіваються його творити. Цим вона дає урок людської солідарності у світі, нашому світі, де межа між реальністю та вигадкою стирається все більше".

Енн Епплбом, лауреат Пулітцерівської премії, автор книг "Історія ГУЛАГу" та "Залізна завіса: катастрофа Східної Європи", так оцінила книгу:

"Як гід, історик і оповідач Шор демонструє моменти складного вибору, що постали перед українцями, через  майстерне переплетення їхнього особистого досвіду з інтелектуальною, соціальною та політичною історією регіону".

"Блискучий порадник до розуміння революції Майдану в Україні та її наслідків. Шор володіє глибокими знаннями про регіон, його історію та теперішні страждання і пропонує зрозумілу оцінку складної еволюції Східної Європи, яка стоїть перед лицем небезпечної ситуації. Її книга написана добре, чесно й з опорою на глибоку джерельну базу завдяки прямим і проникливим спостереженням фактів безпосередньо на місці подій", вважає Норман Манеа, професор європейських студій імені Френсіса Флауерноя і письменник-викладач Бард-коледжу (Francis Flournoy Professor of European Studies and Writer in Residence).

Вихід книги "Українська ніч: інтимна історія революції" запланований на 3 січня 2018 року

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.