АНОНС: німецька виставка "Комунізм і його епоха" відкриється в Києві

Фундація з опрацювання наслідків диктатури СЄПН та Німецький історичний музей підготували виставку "Комунізм і його епоха" , яка на 25 плакатах демонструє близько 200 фотографій і документів сучасної історії.

Концепцію виставки розробив франкфуртський історик і публіцист Герд Кенен . Вона присвячена 100-й річниці Жовтневої революції в Росії і ретроспективно зображує підйом і падіння комунізму.

 

На заході дискутуватимуть про такі питання:

- Чи існує рецепт ідеального процесу декомунізації?
- Чи є закони надійним засобом соціальних змін?
- Які шляхи до рішень використовували інші країни, і чого можна навчитися у них?
- Яку роль відіграють культура пам'яті та історична політика, коли мова йде про політичну та національну емансипацію та про європейську
інтеграцію?

Учасники: 

- Міріам Космель, керівник Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні, 

- Герд Кенен, історик, автор виставки (Франкфурт-на- Майні), 

- Владислава Осьмак, керівник Центру урбаністичних студій, Національний університет "Києво-Могилянська академія"

- Андрій Когут, директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України

- Андреас Умланд, історик і автор, Інститут Євро- Атлантичного Співробітництва (ІЄАС)

- Сабіне Адлер, Deutschlandradio

30 червня, п'ятниця, 17.00

Місце: приміщення "INVERIA flow space" (Київ, вул. Володимирська, 49а).

Організатори: Представництво Фонду Фрідріха Науманна в Україні.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.