На Миколаївщині відкрили капсулу з посланням від комсомольців 1967 року. ФОТО

У м. Первомайську Миколаївської області відкрили капсулу з посланням комсомольців, яку заклали 50 років тому.

Про це повідомляє сайт 05161.com.

 

Дізнатися, що ж хотіли сказати "будівники комунізму" людям майбутнього, прийшли мешканці міста, серед яких були й учасники закладки послання.

У капсулі зберігалися: власне послання, комсомольські значки й тексти пісень. 

 

Зміст послання засвідчує, наскільки змінилося політичне обличчя країни:

"Ви – покоління щасливих: над вами чисте небо, а війни у світі для, всіх, хто живе у 2017 році, стали історією. Ви не скандували: "Ганьба агресорам Ізраїлю", вам не довелося брати участь у мітингах протесту проти злочинної війни у В’єтнамі, читати в газетах про провокації проти революційної Куби. Як далеко від вас ці, сучасні нам, події…"

 
 
 

Між іншим, автори послання цікавилися, чи пам’ятають у 2017 році Павку Корчагіна – головного героя ідеологічної повісті Миколи Островського "Як гартувалася сталь".

"…Шумить золота пшениця на неозорих полях, цвіте збудований тобою Комсомольськ не тільки на Землі, але й на Венері, і на Марсі…"

 
 

У свою чергу молодь Первомайська записала своє звернення до молодих людей, які житимуть у місті у 2067 році. Послання помістили в ту ж саму капсулу, якій у 2067 році буде 100 років.

 

Як повідомлялося, 8 червня в російському м. Тольятті не змогли знайти закладену в 1967 році капсулу з посланням від комсомольців.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.