АНОНС: Виставку про державотворення і боротьбу ЗУНР відкриють у Львові

9 червня у Львові відбудеться презентація науково-популярної виставки "ЗУНР: у війні та державотворенні".

Виставка розроблена до відзначення 100-річчя від початку Української революції 1917-21 рр. У ній представлено 12 стендів, які розкривають військові та державотворчі аспекти історії Західноукраїнської Народної Республіки. Виставка орієнтована на школярів, її показуватимуть у бібліотеках та школах області.

У відкритті виставки візьмуть участь:

- Іван Хома, доцент Національного університету "Львівська політехніка";

- Роман Грицьків, дослідник польсько-української історії ХХ ст.;

- Михайло Галущак, автор виставки, молодший науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства.

"Сто років тому, під час Української революції 1917‒1921 рр., українці з  обох берегів річки Збруч скористалися можливістю і проголосили незалежність. Як і тоді, теперішня Революція гідності 2013‒2014 рр. переросла у війну за територіальну цілісність України. Українцям знову доводиться будувати свою державу в умовах війни. Тому історичний досвід набуває особливої ваги", ‒ зазначив Михайло Галущак.

Виставка реалізується у рамках Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору  та громадянського суспільства у Львівській області на 2014-2018 роки у 2017 році.

9 червня, п'ятниця, 14.00

Місце: Музеї визвольної боротьби України (м. Львів, вул. Лисенка, 23 а).

Вхід вільний.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.