У Чернігові могили партизанських командирів перенесли з центру на кладовище

10 липня в Чернігові урочисто перепоховали останки партизанських командирів часів Другої світової війни Миколи Попудренка та Василя Капранова.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Чернігівської міської ради.

Микола Попудренко (1906 - 1943) був командиром Чернігівського обласного партизанського загону, а Василь Капранов (1904 - 1950) був його заступником по господарчій частині. Могили партизанських ватажків перенесли зі скверу імені Попудренка в центрі міста на кладовище Яцево в секторі 96Е "Сектор поховання загиблих за Батьківщину у Великій Вітчизняній Війні 1941-1945 рр.", передає "Чеline"

Могила Миколи Попудернка у сквері його імені. Фото: mistaua.com 
Так виглядала могила Василя Капранова у сквері ім. Попудренка. Фото: mistaua.com

Із проханням перенести могилу звернулася донька Миколи Попудренка, яка в листі до міськради зауважила, що парк, де були поховані партизани, давно перетворився на місце дозвілля та розваг містян, і її батько має знайти вічний спокій там, де поховані його дружина та сини.

Фото: sumy.depo.ua 

Усі необхідні роботи щодо демонтажу могил у сквері ім. М. Попудренка та перепоховання останків Попудренка та Капранова здійснювались КП "Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування" міської ради.

 Фото: sumy.depo.ua
 Фото: sumy.depo.ua

На місці колишніх могил комунальники облаштувати клумби. 

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."