У Польщі представили найбільший проект із оцифровки найцінніших книг

Нещодавно у Варшаві представили найбільший проект в історії бібліотекарства Польщі. Завдяки йому до 2020 року буде оцифровано понад мільйон об’єктів двох найбільших бібліотек Польщі

Про це повідомляє "ГалІнфо" з посиланням на Polskie Radio dla Zagranicy. У Палаці Речі Посполитої у Варшаві відбулося відкриття проекту "PATRIMONIUM".

Завдяки йому до 2020 р. буде оцифровано понад мільйон найцінніших, часто унікальних об’єктів із колекцій Національної та Ягеллонської бібліотек, відкрито до них доступ у найсучаснішій у Польщі цифровій бібліотеці.

"Це найбільший проект в історії польського бібліотекарства", – наголошує директор Національної бібліотеки Томаш Маковський. Будуть зіскановані найцінніші рукописи, стародруки, книжки, журнали, рисунки, графіки та світлини з колекцій двох найбільших і найважливіших бібліотек у Польщі – ті, що досі не були оцифровані.

Директор Національної бібліотеки нагадує, що нині в цифровій національній бібліотеці Polona є 1,7 млн об’єктів. Він додає, що після сканування наступного мільйона пропозиція буде повною. Під час прес-конференції директори обох найбільших польських бібліотек, Томаш Маковський та Здзіслав Пєтшик, представили головні завдання проекту.

Потім відбувся концерт колективу під керівництвом Адама Струґа "Monodia Polska", який виконав давні композиції. Музиканти заспівали декілька найстаріших польських пісень.

Серед них була "Богородиця" – найдавніша релігійна пісня польською мовою, яку колись співали у важливі моменти: перед битвами, під час коронації та церковних урочистостей.

Крім прес-конференції та концерту, відбулося також відкриття виставки пам’яток польського письменництва з колекцій Національної бібліотеки.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."