У Франції розкопали давньоримське місто, яке чудово збереглося. ФОТО

На околиці міста Сент-Коломб-ле-В'єнн у південно-східній Франції археологи розкопали квартал давньоримського міста з мозаїками й меблями, що добре збереглися.

Команда виявила знахідку під час розкопування майже 7000 кв. м ґрунту на берегах р. Рони, де планувалося звести три нові будинки, передає "Сі-Ен-Ен".

"Це неймовірне відкриття, тому що це найбільший розкоп римського міста за майже 50 років", — повідомив "Сі-Ен-Ен" науковий керівник робіт Беньямін Клемент.

 

"Ми знали, що ця зона містить у собі багато чого, але такого не очікували", — сказав Клемент і додав: "Усе так добре збереглося".

Частини міста можна датувати першим століттям. Відмінний стан решток особливо дивує, тому що команда археологів припускає, що містом пройшлося дві пожежі у другому й третьому століттях н. е.

Попередні розкопки почалися у квітні, коли археологи працювали над тим, щоб приготувати місце для нових будівель.

 

Франція оголосила розкоп "винятковим відкриттям" і дозволила археологам, які повинні були закінчити розкопки в вересні, продовжувати до грудня.

"Нашою роботою тепер є зібрати мозаїки, зробити знімки та взяти проби ґрунту, — сказав Клемент. — У нас є 2,5 роки, щоб зберегти та відновити [артефакти]. Тоді ми ми повинні будемо повернути їх державі".

 

Широка публіка матиме змогу побачити археологічні знахідки на виставках, запланованих у 2019 і 2020 роках у музеї комуни Сен-Ромен-ан-Галь.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.