Польське МЗС оголосило конкурс на найкращу популярну публікацію з історії Польщі

Міністр закордонних справ Республіки Польща оголосив конкурс на найкращу публікацію, що популяризує історію Польщі (іноземною мовою) та історію польської дипломатії (польською мовою), які було опубліковано в 2015-2016 роках.

Історики можуть подавати свої публікації до 15 вересня 2017 року, пише сайт Польського інституту в Києві.

У конкурсі розглядатимуться як наукові монографії, так і публікації популярно-наукового характеру.

Переможець конкурсу у категорії "Найкраща публікація, що популяризує історію Польщі іноземною мовою"отримає нагороду у розмірі 10 тисяч євро.

Переможець конкурсу у категорії "Найкраща публікація, що популяризує історію польської дипломатії польською мовою" отримає нагороду у розмірі 20 тисяч злотих.

Умови участі в конкурсі: 

  • Подання публікації до 15 вересня 2017 року (дата отримання публікації має значення).
  • Роботи необхідно подавати у 3 екземплярах, додаючи до них (за можливістю) опубліковані рецензії та відгуки видавництв.
  • Участь у цьогорічному конкурсі можуть брати лише роботи, опубліковані в 2015-2016 роках.
  • Публікації необхідно надіслати на адресу: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej, Al. J. Ch. Szucha 23, 00-580 Warszawa. На конверті потрібно зазначити „Konkurs Historyczny Ministra SZ" або ж особисто занести до Міністерства закордонних справ Респубілки Польща: al. J. Ch. Szucha 21, вхід від вул. Litewskiej, з понеділка по п’ятницю з 8:15 до 16:15.

Додаткові запитання слід спрямовувати на адресу: emilia.jasiuk@msz.gov.pl, зазначивши у темі листа „Konkurs Historyczny Ministra SZ".

Примірники публікацій не повертатимуться.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."