У шкільному підручнику з історії Саудівської Аравії надрукували майстра джедаїв Йоду. ФОТО

У підручнику з історії Саудівської Аравії надрукували колаж із третім королем Фейсалом і магістром Ордену джедаїв Йодою із "Зоряних війн".

Картинку помістили в розділ про Організацію Об’єднаних Націй підручника для учнів старшої школи, повідомляє "Нью-Йорк Таймс".

Це історичне фото третього короля країни (1964 -1975), який тоді був іще принцем  і міністром закордонних справ, під час підписання Хартії ООН у 1945 році. Поруч із ним домальовано майстра Йоду – персонажа фантастичної кіносаги "Зоряні війни".

 Та сама картинка. Йода і Фейсал ібн Абдул-Азіз аль-Сауд підписують Хартію ООН у Сан-Франциско, 1945 рік

"Перший правив Саудівською Аравією 11 років, заборонив рабство, запровадив загальну освіту та телебачення у своїй країні. Другий був майстром із світловим мечем, тренував Люка Скайвокера та прожив понад 800 років", пише Бен Хаббард із "Нью-Йорк Таймс".

Як вони обидва опинилися в підручнику країни, де немає громадських кінотеатрів, є загадкою для всіх. Навіть для художника, який є автором картинки.  

"Я той, хто зробив її, але не я помістив картинку в книгу", повідомив митець Абдулла Аль Шехрі телефоном із Ріяда.

Картинка належить до серії колажів, у якій 26-літній Шехрі під псевдонімом Шавіш (Shaweesh), поєднує ікон поп-культури з історичними фотографіями. За його словами, ця ідея спала йому на думку під час перегляду фотоархівів із Близького Сходу.

Ще один колаж із серії Абдулли Шехрі. Навіть важко з першого разу помітити, хто тут зайвий :)

"Знаєте, всі знімки були сумними – війна, біженці…", каже Шехрі. Потім він знайшов знімок, на якому зафіксовано, як убитий у 1981 році президент Єгипту Анвар Садат вітається з Міккі Маусом під час візиту в Діснейленд.

"Ось що було потрібно архіву, згадує Шехрі, Щось кумедне, щось, що зменшує депресивність".

Капітан Америка та арабські діти 

"Він був мудрим та твердим у своїх промовах, – описує короля художник. – Тож мені здалося, що Йода найближче подібний до короля. А також Йода і його світловий меч зелені [кольори державного прапора Саудівської Аравії – ІП]".

Саудівське міністерство освіти заявило, що воно вилучить підручник. Міністр Ахмед аль-Ейсса вибачився у "Твіттері" за "ненавмисну помилку".

Як повідомлялося, на нещодавно відкритому в Москві пам'ятнику зброяреві Михайлові Калашникову виявили зображення чужої зброї. 

Гітлер, Сталін і Україна: безжальні стратегії

Шокований наступом нацистів, Сталін був готовий запропонувати Гітлеру мир: Вячеслав Молотов під час зустрічі з болгарським послом звернувся до нього з проханням передати в Берлін пропозицію припинити бойові дії. Натомість Сталін був готовий віддати нацистам Україну і Білорусь.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".