Видавець проанонсував вихід історії державного флоту УНР та Гетьманату

Книга "Український Державний Флот 1917-1918 рр.: історія його становлення, військово-політичної боротьби та занепаду" незабаром вийде з друку.

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомив видавець Олег Філюк. Автором книги, яка витримує вже друге видання, є дослідник історії українського флоту із Запоріжжя Ігор Гриценко.

 

Ігор Гриценко (1990 р. н.) здобув ступінь магістра політології в Запорізькому національному університеті. Протягом 2010 2014 років опублікував понад 10 нарисів з української військової та військово-морської історії в часописах "Чорноморська безпека", "Морська держава", Сіверянський літопис", "Музейний простір", газетах "Знак", "Флот України", "Свобода" (США) тощо. Консультував документальний фільм "Тризуб Нептуна" (режисер Іван Канівець).

Одна зі сторінок з ілюстраціями

Зміст

Слово до читача

Розділ І. Чорноморський флот в часи Центральної Ради в 1917 році.

1. Розгортання українського воєнно-морського руху та створення передумов для становлення національного флоту (весна-літо 1917 року)

2. Перший Всеукраїнський Військовий З’їзд та початок українізації флоту  (літо—осінь 1917)    

3. Становлення флоту УНР (осінь 1917 року)

Розділ II. Створення флоту Української Народної Республіки, його збройна та політична боротьба (листопад 1917—травень 1918 року)

1. Флот УНР в умовах загострення політичного конфлікту між Центральною Радою та РНК РСФСР (друга половина листопада 1917—січень 1918 рр.)  

2. Стан українського руху на інших флотах (поч. 1918 р).

3. Захоплення більшовиками влади на Чорноморському флоті (поч. 1918 р.).

4. Січневе воєнно-морське законодавство та воєнно-морська політика УНР. (початок 1918 р.)  

5. Відновлення флоту УНР в Одесі (березень—квітень 1918 р.).

6. День 29 квітня 1918 р. а історії України і флоту.

7. Вчинок адмірала Сабліна та його наслідки.

Розділ IIІ. Український Державний Флот в Севастополі та Криму (травень—жовтень 1918 р.)

1. Організація та діяльність українського морського міністерства. Положення українського флоту в Севастополі та інших містах Криму в травні—серпні 1918 р.    

2. Втрачені Україною шанси виправити ситуацію з Чорноморським флотом.

3. Український флот в Севастополі та інших містах Криму у вересні—жовтні 1918 р.

Розділ IV. Організація та військові операції українського флоту в Одесі в Другу половину 1918 р.

Розділ V. Український торговельний і воєнний флот поза територією Криму (травень—листопад 1918 р.)

1. Становище заводів та кораблів українського флоту в Миколаєві в 1918 р.

2. Події в інших важливих портах.

3. Українська морська піхота за часів Гетьманату 1918 р.

4. Український воєнний та торговельний флот на річкових комунікаціях.

Розділ VI. Український флот в умовах зміни політичного курсу Української  Держави та кінця світової війни  (початок листопада 1918 р.— 14 грудня 1918 р.)

1. Зростання впливу білого руху на флоті в часи підготовки до федеративного союзу з Росією.

2. Події на Чорноморському флоті після кінця світової війни. та інтервенція Антанти (листопад— грудень 1918 р.)

3. Замість післямови (морське міністерство в часи Директорії УНР (грудень 1918 р.—поч. 1919 р.)

Ключові постаті українського військово-морського флоту 1917—1918 рр.

Список основних джерел

Додатки

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.