СБУ та ГПУ викрили вандалів, завербованих росіянами

Служба безпеки України та Генеральна прокуратура в Чернігові викрили організоване злочинне угруповання, яке займалося вандалізмом щодо об'єктів культурної спадщини.

Зловмисники діяли за завданням російських спецслужб із метою розпалювання міжнаціональної ворожнечі та завдання шкоди міжнародному іміджу України, інформує прес-центр СБУ.

Зокрема, встановлено, що звинувачені були причетні до пошкодження об’єктів польської та єврейської культурно-релігійної спадщини на теренах Сумщини та Волинської області.

У ніч із 25 на 26 грудня 2017 року в с. Мельники Шацького р-ну Волинської обл. вандали обмалювали та розбили хрести братської могили польських прикордонників, які загинули у вересні 1939 року в боях із Червоною армією. У ніч із 29 на 30 грудня 2017 року вандали написали антисемітське на будівлі іудейської громади "Єврейський дім" у Сумах. 

Під час обшуків у помешканнях фігурантів справи правоохоронці вилучили вісім тротилових шашок, п’ять гранат, холодну зброю, антиукраїнську символіку та інші матеріали, які підтверджують їх протиправну діяльність. У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.