Державний архів Львівщини опублікував 150 тисяч оцифрованих документів

Плани, схеми, креслення, які розробили для будівництва обʼєктів у Львові та на його околицях у 1849-1939 роках.

Про це пише Суспільне.

Опрацьовувати документи фонду "Львівський королівський магістрат" розпочали з 2017 року. Працівники архіву сканують оригінали креслень і викладають на сайті у вільний доступ, аби дослідники, архітектори та всі охочі могли їх вивчати.

"Фонд є надзвичайно великий. Перші чотири описи – це, власне, плани, схеми забудови, реконструкцій, перебудови, дозвільні документи по забудові міста Львова. Справам понад 100 років — відповідно, оригінали документів кожен раз, коли видаються до читального залу і з ними працюють дослідники, починають просто нищитися", — каже директорка Державного архіву Львівської області Ірина Мартенс.

Роботи з оцифрування проводять за підтримки швейцарського фонду ALIPH.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.