Золоті монети ХІ століття знайшли в Ізраїлі. ФОТО

У стародавньому порту Кесарія в Ізраїлі археологи знайшли колекцію золотих монет, яким імовірно 900 років.

Скарб, у якому також була одна золота сережка, знайшли в бронзовому горщику між каменями в стіні колодязя в будинку часів Абассидського і Фатімідського халіфатів, повідомляє Бі-Бі-Сі.

 Фото: YANIV BERMAN

24 монети заховала невідома людина, яка розраховувала повернутися, але так і не прийшла. Вона могла, за словами археологів, померти під час різанини мешканців міста, яку вчинили хрестоносці в 1101 році.

Знахідку, яку датують кінцем ХІ століття виявили під час розкопок і консерваційних робіт на об’єкті Світової спадщини ЮНЕСКО Кесарія.

 Місце розкопок, де знайшли скарб. Фото: YAAKOV SHIMDOV

"Тайник є мовчазним свідченням найбільш драматичних подій в історії Кесарії: жорстокого завоювання міста хрестоносцями", — говорить в повідомленні археологів Управління старожитностей Ізраїлю.

Вони додають, що, згідно з письмовими джерелами, більшість мешканців Кесарії були знищені армією Балдуїна I, який правив Єрусалимським королівством хрестоносців у 1100—1118 роках.

Монети датують кінцем ХІ століття. Фото: YANIV BERMAN

"Доцільно припустити, що власник скарбу та його родина загинули під час побоїща, або їх продали в рабство, і тому повернутися по своє золото вони не змоги", — сказали керівники розкопок д-р Пітер Гендельман і Мохаммед Хатар.

Нагадаємо, ув’язнені Плевенської в'язниці в Болгарії знайшли понад 8 кг срібних османських монет

В Ізраїлі ідентифікували перстень Понтія Пилата.

Європейська орієнтація Симона Петлюри

Долаючи навалу збройних сил Російської Федерації, українське суспільство одночасно розгорнуло масштабну роботу по знищенню «русского мира» в найменуваннях міст, площ, вулиць. Та не слід забувати, що Росія не тільки нав’язувала нам свої цінності, у тому числі в топоніміці, але й деформувала національну пам’ять українського народу. Особливо багато грязюки наліплено на постать публіциста, державотворця, воєначальника, мислителя Симона Петлюри

Сюргюн. Мама думала, що нас везуть на розстріл

Уявіть себе на їх місці. У ваш дім на світанку вриваються озброєні люди, солдати. Дають 15 хвилин на збори. Відвозять на найближчу станцію. І додому ви зможете повернутися лише через 50 років.

Український вояк, який врятував десятки євреїв

Круглий сирота з Лемківщини. У 17 років, неповнолітнім, пішов воювати за Україну в складі Українських Січових Стрільців. Здобув дві вищі освіти в Празі. Став успішним бізнесменом в міжвоєнній Галичині. Для врятування євреїв створив окремий бізнес і рятував їх у промисловому масштабі. За що був, врешті решт, покараний нацистами. З Німеччини до США, його – вже немічного – витягнули вдячні євреї. Звати його Олекса Кривов'яза. Латинкою прізвище писав, як Krywowiaza

Авіація працює по «своїм», або Мулінська катастрофа 1945 року

У свідомості багатьох російських дослідників, радянсько-японська кампанія постає майже ідеальною. Мемуари, література, вікіпедія та військова хроніка повністю підтверджує це, даючи однобоку модель сприйняття минулих подій. Успіхи відомі – 700 кілометровий бліцкриг 6 танкової армії через Хінган, захоплення в полон 600 тис. угруповання Квантунської армії, мінімальні втрати, та прорив сучасної прикордонної фортифікаційної системи оборони японських військ. Але навіть і тут, можна знайти «підводне каміння», у вигляді фактів, що свідомо приховувалися роками. До таких подій відносяться і інцидент 16 серпня 1945 року, коли радянські впс розбомбили власні війська які дислокувалися біля міста Мулін