Ізраїль: знайдений під Вифлеємом перстень належав Понтію Пилату

50 років тому під час розкопок неподалік Вифлеєма знайшли зроблений з бронзи перстень. Дослідження показують, що він належав Понтію Пилату.

Польське видання Rzeczpospolita з посиланням на ізраїльський щоденник "Гаарец" повідомляє, що 50 років тому під час археологічних розкопкок фортеці Іродіон неподалік Вифлеєма знайшли перстень, зроблений з бронзи.

Напис на ньому вдалося прочитати задяки застосуванню спеціальної камери. Літери утворюють слово грецькою мовою "Пилат", яке оточує рисунок у вигляді келиха вина.

Фото: "Гаарец" 

Професор Данні Шварц із Єврейського університету в Єрусалимі розповів, що ім’я "Пилат" –надзвичайно рідкісне в Ізраїлі. "Я не знаю жодного іншого Пилата з цього регіону. Факт володіння перснем свідчить, що його власник був людиною високопоставленою і заможною", – сказав науковець.

Такого виду персні вживалися в давнину для запечатування урядових листів і документів. Їх використовували в повсякденній роботі безпосередньо володарі чи урядовці, які працювали від їх імені.

Понтій Пилат був римським префектом Юдеї (26 до – 36 р. н. е.), що в той час була частиною римської провінції Сирії. Згідно з Новим заповітом, Пилат, боячись за посаду члена римського магістрату, віддав Ісуса Христа синедріону, який засудив його до розіп’яття.

Інші новини за темою "АРХЕОЛОГІЯ"

Валєр Бондар. Харківський літмузей. Середовище дев'яностих

Валєр Бондарь – «гуру і навчитель» Сергія Жадана, митець, який об'єднував творчу еліту не тільки в Харкові. Саме у майстерні Бондаря в ЛітМузеї виникло українське середовище неформалів ранніх 1990-х. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’яностих карбувалась в харківському просторі графіка перших кроків боротьби за самостійну, стильну і самодостатню Україну. І у дев’яності довкола Бондаря в Харківському ЛітМузеї сформувалося вільне від радянських кліше і провінційних комплексів мистецьке середовище

«…з крісом у руках, з пером чи живим словом» спадщина Євгена Побігущого

За життя Є. Побігущого-Рена його дописи в еміграційній пресі, передмови до окремих військознавчих студій, відгуки й рецензії на видання українською й чужими мовами, спогади, завуальовані псевдом «Євген Беркут», а виступи і вибрані доповіді – й поготів, ніколи не були зібрані під однією обкладинкою. З огляду на це у рік 120-ліття Є. Побігущого-Рена настав найвищий час подати сучасному українському читачеві його вибрані публікації, рукописи, виступи і листування.

Сталінська "боротьба з бандитизмом". Раунд перший: 1944

Нищівної поразки в бою з бригадою УПА-Північ "Помста Базару" зазнав підрозділ 1-го батальйону 220-го прикордонного полку НКВД. Підрозділ був оточений, розчленований на кілька груп і майже в повному складі знищений. Бій стався в річницю страти ЧК учасників Другого зимового походу Армії УНР у 1921 році під с. Базар. Так бригада УПА символічно відплатила чекістам за смерть українських вояків.

Український патріот й авантюрист Джейкоб Макогін – князь Леон Богун Мазепа Розумовський

Він видавав себе за відставного полковника Корпусу морської піхоти США і нащадка українського гетьмана Кирила Розумовського, купував вілли і квартири в Італії та Швейцарії, на власному автомобілі разом із ефектною і заможною дружиною-американкою об’їздив пів Європи, багато жертвував на підтримку українського національно-визвольного руху і привернення уваги в світі до українського питання. При цьому культивував ореол загадковості і таємничості навколо своєї персони серед оточення, через що його нерідко вважали чи то американським, чи то англійським, чи якимось іншим шпигуном.