В Україні видали заборонену в Росії книгу про УПА

Заборонена й вилучена з продажу книга російського історика Олександра Гогуна "Между Гитлером и Сталиным. Украинские повстанцы" вийшла в українському видавництві "Фоліо".

Про це повідомив "Історичній правді" сам автор.

Роботу доповнено новим розділом про передумови створення Української військової організації та Організації український націоналістів.

Автор розглядає виникнення українського правого радикалізму не як реакцію на польський шовінізм, а радше як реакцію на дискримінаційні практики Австро-Угорщини.

 

За словами Олександра Гогуна, інше видавництво пропонувало перекласти книгу українською мовою. Але мовне питання для цієї роботи є для автора принциповим:

"Важливо показати, що російську культуру й науку душать не "бандерівці". а Путін зі своїми посіпаками. Символічно, що кожного разу книга побачила світ в одній з колишній або теперішніх столиць: Петербург, Москва, Київ, Харків. Останній був головним містом УСРР у 1919—1934 роках", — каже Гогун.

Зараз історик збирає матеріал для роботи про військову біографію Сталіна і сталінізму.

Уперше книга "Между Гитлером и Сталиным. Украинские повстанцы" вийшла 2004 року в Санкт-Петербурзі (Росія). В основу видання лягла кандидатська дисертація Олександра Гогуна "Діяльність збройних націоналістичних формувань на території західних областей УРСР (1943—1949)", захищена у  Північно-Західній академії державної служби (Санкт-Петербург).

Ознайомитися зі змістом і фрагментом книги можна на сайті видавництва.

ДОВІДКА:

Олександр Гогун — дослідник сталінізму й комуністичного глобалізму, Другої світової війни і психологічних операцій.Також серед його наукових інтересів: повстанська діяльність, історія спецслужб і співпраця громадян СРСР із нацистами, Голокост і різноманітні прояви тоталітаризму й політичного радикалізму.

Упорядник збірників "Неконвенційна війна. ГРУ і НКВД в тилу Вермахту" (2014) і "Чорний PR Адольфа Гітлера. СРСР у дзеркалі нацистської пропаганди" (2004). Автор книги  "Сталінські командос. Українські партизанські формування, 1941–1944 рр." (укр. переклад 2014).

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.