В Україні видали заборонену в Росії книгу про УПА

Заборонена й вилучена з продажу книга російського історика Олександра Гогуна "Между Гитлером и Сталиным. Украинские повстанцы" вийшла в українському видавництві "Фоліо".

Про це повідомив "Історичній правді" сам автор.

Роботу доповнено новим розділом про передумови створення Української військової організації та Організації український націоналістів.

Автор розглядає виникнення українського правого радикалізму не як реакцію на польський шовінізм, а радше як реакцію на дискримінаційні практики Австро-Угорщини.

 

За словами Олександра Гогуна, інше видавництво пропонувало перекласти книгу українською мовою. Але мовне питання для цієї роботи є для автора принциповим:

"Важливо показати, що російську культуру й науку душать не "бандерівці". а Путін зі своїми посіпаками. Символічно, що кожного разу книга побачила світ в одній з колишній або теперішніх столиць: Петербург, Москва, Київ, Харків. Останній був головним містом УСРР у 1919—1934 роках", — каже Гогун.

Зараз історик збирає матеріал для роботи про військову біографію Сталіна і сталінізму.

Уперше книга "Между Гитлером и Сталиным. Украинские повстанцы" вийшла 2004 року в Санкт-Петербурзі (Росія). В основу видання лягла кандидатська дисертація Олександра Гогуна "Діяльність збройних націоналістичних формувань на території західних областей УРСР (1943—1949)", захищена у  Північно-Західній академії державної служби (Санкт-Петербург).

Ознайомитися зі змістом і фрагментом книги можна на сайті видавництва.

ДОВІДКА:

Олександр Гогун — дослідник сталінізму й комуністичного глобалізму, Другої світової війни і психологічних операцій.Також серед його наукових інтересів: повстанська діяльність, історія спецслужб і співпраця громадян СРСР із нацистами, Голокост і різноманітні прояви тоталітаризму й політичного радикалізму.

Упорядник збірників "Неконвенційна війна. ГРУ і НКВД в тилу Вермахту" (2014) і "Чорний PR Адольфа Гітлера. СРСР у дзеркалі нацистської пропаганди" (2004). Автор книги  "Сталінські командос. Українські партизанські формування, 1941–1944 рр." (укр. переклад 2014).

За ліквідацію Коновальця – трикімнатна квартира і 1000 рублів на меблі

В архівних фондах розвідки знайдено матеріали, які проливають світло на деякі подробиці широкомасштабної операції з ліквідації голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, яку 23 травня 1938 року здійснив Павло Судоплатов за прямою вказівкою Йосипа Сталіна. Нові свідчення злочину більшовицького режиму проти українського визвольного руху ґрунтуються на письмових доповідях одного з головних фігурантів справи Василя Хомяка – особливо цінного агента ГПУ/НКВД УСРР, який діяв під псевдонімами "Лебедь" та "82" і якому вдалося впровадити убивцю у близьке оточення лідера українських націоналістів під виглядом свого родича.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.