100 років Української Соборності. Що відбуватиметься в Києві?

До 100-річчя Соборності у Києві Живий Ланцюг Соборності на мосту Патона, Урочиста академія та багато іншого.

"Історична правда" зробила підбірку найцікавіших заходів, що відбуватимуться в столиці в цей день.

Живий Ланцюг Соборності на мосту Патона – 2019

 

Живий ланцюг Соборності — щорічна акція, що присвячена Дню Соборності України та річниці з дня проголошення Незалежності України. Учасники акції символічно об'єднують береги Дніпра "живим ланцюгом" на мосту Патона в Києві, рухаючись назустріч двома колонами — з лівого берега (символізує Українську Народу Республіку) та з правого берега (символізує Західно-Українську Народну Республіку).

Час: вівторок, 22 січня, 8.00

Місце: міст Патона

Детальніше про захід за посиланням.

Урочистий захід з нагоди Дня Соборності

 

З нагоди Дня Соборності України на Софіївській площі відбудеться урочистий захід за участі Президента України Петра Порошенка та перших осіб держави.

Час: вівторок, 22 січня, 10.00

Місце: Софіївська площа

Детальніше про захід за посиланням.

Відкриття виставки "Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України" в регіонах

 

Тризуб, родовий знак Київських князів, який у 1918 році обрали Державним Гербом УНР, став одним із перших державних символів, які об’єднали націю. Під знаком Тризуба обороняли Українську Народну Республіку, він був на нагородах і листівках Української повстанської армії, на лацканах піджаків учасників багатотисячних мітингів проти комуністичного тоталітарного режиму наприкінці 80-х.

Саме тому до Дня Соборності Український інститут національної пам’яті ініціював відкриття в усіх обласних центрах виставки "Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України", створеної у співпраці з видавництвом "Родовід".

Виставка дає можливість простежити еволюцію державного символу від часів Русі до сьогодення. Тут можна побачити зображення Тризуба в інтерпретації Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та ін.

Час, місце і деталі заходів за посиланням.

Урочиста академія "Акт Злуки УНР і ЗУНР – втілення ідеї соборності й національної консолідації України: досвід та уроки. До 100-річчя Акту Злуки"

 

Із вітальними промовами перед учасникам Урочистої академії виступлять Леонід Губерський, ректор КНУ імені Тараса Шевченка, Валерій Смолій, директор Інституту історії України НАН України, Олег Рафальський, директор Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, й Ігор Цепенда, ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Потому учасники освітнього заходу матимуть нагоду прослухати тематичні доповіді й взяти участь у їхньому фаховому обговоренні. Організаційний комітет запрошує спільноту Шевченкового університету й усіх охочих долучитися до роботи Урочистої академії.

Час: вівторок, 22 січня, 10.00-14.00

Місце: зала засідань Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська, 60

Детальніше про захід за посиланням.

Великий урочистий концерт "Хореї Козацької "- "Од синього Дону до сивих Карпат"

 

Урочистий концерт гурту "Хорея Козацька" до відзначення знаменної дати 100 -ліття соборності України. Пісні Української Революції доби визвольних змагань 1917-1921 р.р.

Час: вівторок, 22 січня, 19.00

Місце: Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Леоніда Первомайського, 5а

Детальніше про захід за посиланням.

Нагадаємо, що "Разом з власної волі з 1919 року" - під таким гаслом Україна відзначає столітній ювілей Акта Злуки 22 січня. Інститут національної пам’яті підготував інформаційні матеріали до Дня Соборності.

Візуальний образ до століття Соборності створив харківський художник Нікіта Тітов на замовлення Українського інститут національної пам’яті.

Українці. Найнещасливіша нація чотирьох континентів

Українці — найнещасливіша нація Європи, обох Америк та Австралії. Таким є підсумок нашого розвитку напередодні 28-ї річниці Незалежности. Як українці змінювалися протягом років Незалежності? Чому ми впритул не помічаємо, що насправді Україна — не Уганда!?

Український парад у столиці Росії

Мрія? Ні – це вже було. І не один раз. Побутує думка, що в нашій історії мало світлих сторінок і перемог. Грандіозний український військовий парад в столиці Росії: як це було?

Омелян Ковч — священик, патріот та праведник

"Ковч, який досконало знав німецьку мову, крикнув до німецьких солдатів, щоб допустили його до синагоги. Останні оніміли від здивування і пустили його, а отець кинувся виносити людей із палаючої синагоги. Серед інших, яких врятував о. Ковч, був рабин м. Белз Аарон Рокеах".

Без комуністів і комсомольців. Як заснували Спілку незалежної української молоді

19 серпня 1989 року, на горі Маківка – місці боїв УСС з московським військом засновано Спілку незалежної української молоді (СНУМ). Основними напрямками діяльності задекларували політичний, культурно-освітній та спортивний. У статут без двозначностей внесли норму: "Комуністи та комсомольці членами СНУМу бути не можуть".