Справу Джека Різника ЗАКРИТО! Допоміг ДНК-тест

Британські вчені встановили особу Джека Різника, порівнявши ДНК-зразок з доказів справи зі зразком одного з нащадків імовірного вбивці – Аарона Космінски.

Про це пише ІА ЗІК з посиланням на дослідження, опубліковане в Forensic Sciences.

 Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Детектив-любитель Рассел Едвардс придбав на аукціоні заплямовану кров’ю хустинку, імовірно знайдену неподалік від знівеченого тіла Кетрін Еддоус – однієї з жертв Джека Різника. Щоб докопатися до правди, Едвардc звернувся до лікаря Ярі Лохелайнену з Університету Джона Мура.

"ІК-спектроскопія підтвердила природу темних плям на тканині, упізнавши в них сліди крові. Флуоресцентний аналіз виявив залишки насінної рідини, епітелію і, що дивно, одну клітину нирки", – йдеться в статті.

Вчений порівняв мітохондріальну ДНК з доказу зі зразком, який надала прапрапраправнучка вбитої Еддоус. З’ясувалося, що хустинка дійсно була на Митр-Сквер о 1:45 год. ночі 30 вересня 1888 року, де виявили тіло вбитої.

Головний підозрюваний у вбивствах Аарон Космінски, виїхав з Польщі в Англію в 16 років. Він переїхав в населений біженцями зі Східної Європи район Лондона, де взявся за роботу перукаря. Попри стеження за ним, Скотланд-Ярд не зміг зібрати достатньо доказів для затримання. Космінски помер у віці 53 років в психлікарні.

Едвардс відшукав одного з нащадків рідної сестри Аарона Космінски. Складний ДНК-аналіз дозволив доктору Лохелайнену встановити, що епітеліальні клітини достеменно належали тому самому Аарону Космінскому.

Через понад 100 років після трагічних подій справу Джека Різника закрили.

Читайте також:

У колишньому будинку Ван Гога в Лондоні знайшли його схованки. ФОТО

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.