У США згорів музей рідкісних рукописів

26 березня в Музеї-бібліотеці рідкісних рукописів Карпелесів у Сент-Луїсі, штат Міссурі, США, спалахнула пожежа. Музей був одною з найбільших приватних збірок оригінальних рукописів у світі.

Щоб приборкати вогонь знадобилося 2 години 80-тьом пожежникам, повідомляє "Ройтерс".

Обійшлося без постраждалих, проте другий поверх 100-річної будівлі згорів повністю.

Фото: Крістіан Гуден

У коментарі "Асошіейтед Пресс" засновник музею Девід Карпелес повідомив, що остання виставка, яка експонувался в бібліотеці, була присвячена Кубинській революції, а інша стосувалася історії Сент-Луїса.

За його словами, директор музею Керрі Мандербак зміг ввійти в охоплену вогнем будівлю та винести всі рукописи, а пожежники допомогли евакуювати статуї та інші предмети.

Рукописи зосереджувалися переважно на першому поверсі, в той час, як вогонь виник на другому, цитує Керрі Мандербака видання "Тайм". Усі документи зберігалися в захисних кейсах або течках, а пожежна бригада намагалася не намочити їх під час ліквідації займання на першому поверсі.

ДОВІДКА:

Музей Карпелесів (Karpeles Manuscript Library Museum) є 13-ю філією в системі, створеній каліфорнійськими колекціонерами Девідом і Маршею Карпелесами в 1983 році. Сент-луїська філія відкрилася в 2015 році. Виставки по черзі мандрують між філіями.

Раніше фонди музею зберігали оригінал Біблії першодрукаря Йоганна Гутенберга, першу чернетку американського Біллю про права і лист від Христофора Колумба з описом берегів Америки.

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників