Самотній замок бажає познайомитися. У Tinder. Відео

В Україні стартувала благодійна ініціатива з привернення уваги до забутих замків, які потребують збереження.

Про це пише "Україна Молода".

 
Палац Бадені у Коропці

Місія проекту "Одинак шукає музу" від благодійного фонду "12 Вартових" — зібрати кошти на відбудову 12 унікальних будівель.

Серед них – Свіржський, Поморянський, Микулинецький замки, палаци у Коропці та Шарівці.

"У додатку для знайомств Tinder днями виникли незвичайні профайли: серед дівчат та хлопців, які шукають собі пару, з'явились замки-одинаки. "Самотність руйнує. Саме тому вони там, де люди максимально відкриті до нових знайомств", — пояснюють ініціатори проекту.

 
Палац у Шарівці

Благодійний фонд "12 Вартових" має на меті зібрати кошти на відбудову 12 замків України. Кожний із них — унікальна частинка історії Європи та України: найстаріший побудований в XI століття.

"Тут жили королі та графи, вирішувалась доля європейських держав, збирались коштовні бібліотеки та колекції витворів мистецтва, але тепер кожен з них покинутий. За попередньою оцінкою експертів, якщо не вжити заходів, замкам залишилося не більше 60 років до повної руйнації", — кажуть організатори акції.

Організатори впевнені: "Руйнує не час, а самотність!" І поширюють відео, де замки-одинаки просять уваги:

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."