Магазин не взяв журнал в продаж через карикатури на Гітлера і Сталіна

Карикатура на обкладинці журналу "Дилетант" зображує "весілля" Гітлера і Сталіна. Вперше вона була опублікована в жовтні 1939 року в газеті Washington Star.

Московський книжковий магазин "Молода гвардія" відмовився взяти в продаж свіжий номер історичного журналу "Дилетант", присвячений 80-річчю пакту Молотова - Ріббентропа. Причиною відмови стала історична карикатура на Гітлера і Сталіна на обкладинці видання.

 

Про це повідомив у своєму мікроблозі Twitter в четвер, 24 жовтня, один із засновників видання, головний редактор радіостанції "Ехо Москви" Алєксєй Вєнєдіктов, передає Німецька Хвиля.

В магазині заявили, що побоюються приписів за порушення закону про пропаганду нацистської символіки через свастику на карикатурі. Крім того, саму обкладинку визнали некоректною. "Вони надягли фату на Сталіна", - заявила представник магазину.

До слова, ця карикатура вже стала одним із приводів для судового рішення в Росії. Московський районний суду 9 лютого оштрафував на 1000 рублів адвоката з Чебоксар Юрія Іванова, який розмістив в своєму Facebook історичну статтю, ілюстровану карикатурою 80-річної давності.

Андреа Халупа, авторка сценарію фільму «Ціна правди»: «це історія, яку розповів мені дідусь»

Сценарій до фільму «Ціна правди», який зняла польська режисерка Аґнєшка Голланд, написала Андреа Халупа – американська журналістка українського походження. Вона друкується в «The Atlantic», «TIME», «Forbes». Вперше про Голодомор Андреа почула в дитинстві від свого дідуся, який його пережив. А в студентські роки вона читала про життя репортера «New York Times» Волтера Дюранті в Москві. Саме тоді вона дізналася про Гарета Джонса, пригадала історію своєї родини і вирішила: «Я точно напишу сценарій до фільму, який розповідатиме про це».

Україна без Києва. Про що домовлялись у Парижі навесні 1920 року?

У Парижі Україні планували зберегти незалежність, але намалювали нові кордони. Без Києва, Лівобережжя, Сходу та Заходу.

Крізь бурю та сніг. Перший Зимовий похід Армії УНР

У перших числах грудня 1919 року Армія УНР налічувала близько 10 тисяч осіб. З них боєздатними були біля 2 тисяч. Керівництво проводило нараду за нарадою у пошуках виходу з ситуації. Вирішили йти у запілля окупантів. Так почався Перший Зимовий похід.

Львів. 1918. Єврейський погром

Наприкінці листопада 1918 року світ отримав страшні відомості зі Львова: європейські та американські видання писали про жорстоку розправу над тутешніми євреями, яких впродовж двох діб, одразу після відступу з міста українського війська, безжалісно грабували, палили, мордували і вбивали.