Італійська поліція розкрила велику мережу "чорних археологів". ВІДЕО

Італійські карабінери за допомогою Європолу та Євроюсту провели у листопаді масштабну операцію проти банди, яка протягом кількох років займалася незаконними археологічними розкопками в Калабрії на півдні країни.

Про це пише "Німецька хвиля".

 

В Італії, Великобританії, Німеччини, Франції та Сербії проведені 80 обшуків і 23 арешти, повідомив Корпус карабінерів в Римі. Операція була здійснена спільно з європейськими відомствами Європол і Євроюст.

У свою чергу міністр культури Італії Даріо Франческіні повідомив про успішне завершення великої операції з боротьби з переправленням незаконно добутих археологічних знахідок з Калабрії в Північну Італію і за кордон.

За даними Європолу та Євроюсту, було вилучено близько 10 тисяч археологічних об'єктів, а також матеріали, що використовуються для незаконних розкопок.

Ватажками банди вважаються два чоловіки з провінції Кротоні в віці 59 і 30 років. Як передбачається, на протязі багатьох років вони керували пошуками археологічних артефактів і розкопками, які велися, в числі іншого, за допомогою екскаваторів і детекторів металу.

Таким чином на чорний ринок потрапляло велике число старовинних ваз, ламп, статуеток, монет і прикрас. Вартість тільки конфіскованих предметів оцінюється в два мільйони євро.

За даними Reuters, в числі розграбованих контрабандистами археологічних пам'яток були поселення V-IV століть до нашої ери. Карабінери стежили за бандою з травня 2017 року з використанням дронів, а також прослуховування і відеоспостереження.

Перший Всеукраїнський Собор УАПЦ, 5-6 червня 1990 р.

Як установа божественна, Церква незмінно і недвозначно виявляє свою сутність у соборній свідомості своїх членів, натхнених Святим Духом. «Бо зволилося Духові Святому і нам» - так владно висловлює перший Апостольський Собор в Єрусалимі свою постанову.

Пам’ять про війну: дискурс демократії та дискурс тоталітаризму

Сьогодні неспокутуваний злочин комунізму повертається примарою нового світового конфлікту. Тому конфлікт історичних пам'ятей має не лише політико-ідеологічну, а перед усім, етичну природу і пов'язаний із нерозкаяністю за злочини комунізму. Отож, хай із сьогоднішнім ювілейним ушануванням жертв Другої світової війни прийде до нас усвідомлення що тоталітарне будяччя проросло на нашому полі не випадково. У Ялті 1945-го знесилене людство залишило ті зерна. Наше завдання сьогодні те будяччя виполоти.

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.