Маніфест засновника сучасних Олімпійських ігор продали за майже $9 млн

Оригінальний олімпійський маніфест, що описує основи сучасних ігор, побив світовий рекорд найдорожчого спортивного памʼятного предмета, проданого на аукціоні.

Його оцінили в 8,8 млн доларів, пише The Бабель із посиланням на The Guardian.

 
ФОТО: Sotheby's

Експерти очікували, що товар буде проданий за суму до $1 млн, але троє міжнародних покупців влаштували справжнє протистояння і протягом 12 хвилин торгувалися за лот.

Олімпійський маніфест, написаний засновником Міжнародного олімпійського комітету Пʼєром де Кубертеном у 1892 році, захищав відродження давньогрецьких ігор і передував дебюту змагання через чотири роки в Афінах.

"Сьогоднішній рекордний результат є підтвердженням поглядів Пʼєра де Кубертена понад століття тому і поваги, з якою досі проводяться Олімпійські ігри. Це моя найвища ціна на трибуні за більш ніж три десятиліття на Sothebyʼs", — заявив старший спеціаліст аукціону Sothebyʼs Селбі Кіффер.

Шибениці на Західній Україні на початку 1945 року

Привселюдні страти повстанців на початку 1945 року на території Чернівецької області та України загалом як спроба НКВД подолати опір населення радянським завойовникам. До історії ще одного радянського злочину

Карл XII в Україні. Розповідь кароліна. Частина друга

Відбулася Полтавська битва, про яку багато написали люди, які заздрили Карлу ХІІ і хвалили росіян. Я можу впевнено заявити, що шведи виграли так само, як і росіяни. Росіяни зранку Полтавської битви втратили стільки ж людей, скільки ми втратили наприкінці битви. Якби росіяни виграли так славетно, як вони і їхні прихильники намагаються стверджувати, то вони мали б переслідувати шведську армію. Але армія тільки на другий день перейшла через Дніпро

«Мельниківці» - також патріоти!

Це була величезна трагедія українського визвольного руху, адже як бандерівці, так і мельниківці однаково гинули в боротьбі за незалежність, але при цьому ще й поборювали один одного

Рудольф Вайль: вакцина від Голокосту

Чистокровного етнічного німця Рудольфа Фредериковича Вайгля викликали до німецького губернатора Львова та передали пропозицію Гіммлера — переїхати до Німеччини, створити в Берліні власний інститут, очолити кафедру в університеті та отримати по війні Нобелівську премію. Йшов 1942 рік, німецькі війська стояли під Москвою, відмовлятися від такої блискучої пропозиції не було сенсу. До того ж Вайглю вже було 59, у такому віці не сперечаються з гіммлерами.