У Лондоні чоловік пошкодив картину Пікассо вартістю $26 мільйонів

Британська поліція відкрила справу проти чоловіка, який 28 грудня намагався пошкодити картину Пабло Пікассо, представлену в лондонській галереї Тейт Модерн.

Про це пише ВВС.

 

Йдеться про роботу "Погруддя жінки". Експерти оцінюють її вартість у 20 мільйонів фунтів (це понад 26 мільйонів доларів).

За деякими даними, зловмиснику вдалося порвати картину - повністю чи частково, не уточнюється.

Представники галереї не розкривають, в якому стані перебуває полотно.

"Витвір мистецтва передано нашій команді для експертної оцінки. Центр Tate продовжує роботу", - повідомили у Тейт Модерн.

Затриманий - 20-річний Шакіл Мейсі. Він заперечує звинувачення на свою адресу.

Попереднє судове слухання за його справою заплановане на 30 січня.

Картину "Погруддя жінки" Пабло Пікассо написав у Парижі в травні 1944 року - в останні місяці нацистської окупації.

На полотні зображена муза і коханка художника Дора Маар.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.