Чи можна в Україні випускати «Советское» шампанське? Верховний суд поставив крапку

Міністерство юстиції виграло судову справу у Харківського заводу шампанських вин.

Верховний суд постановив припинити діяльність державного підприємства "Харківський завод шампанських вин" в частині використання найменування символіки комуністичного тоталітарного режиму під час використання та поширення продукції "Советское". Про це повідомляє "Главком" з посиланням на відомості судового реєстру.

 

З позовом до суду звернулося міністерство юстиції, яке отримало сигнал від мешканця Полтавщини, який 19 квітня 2016 року придбав у місцевому магазині винний напій ігристе біле "Радянське" ("Советское").

Після чого Комісія з питань дотримання закону про декомунізацію склала правовий висновок "Про невідповідність діяльності ДП "Харківський завод шаманських вин" Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Так, використання слова "радянський" (рос, "советский") у найменуваннях юридичних осіб, ЗМІ, політичних партіях та інших об`єднань громадян, відповідно до частини другої статті 3 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", є використанням у назві символіки комуністичного тоталітарного режиму.

Аналогічну позицію щодо вживання слова "советский" висловив Український інститут національної пам`яті.

Верховний суд з'ясував, що харківський завод є власником трьох свідоцтв, в яких наявне слово "советский": свідоцтво №62637 "Советское Шампанское напівсолодке", свідоцтво № 110435 "Советское Игристое", свідоцтво № 168438 "Советское Шампанское".

"Вищезазначене свідчить про можливість відповідача у будь-який час користуватися правами, якими він наділений, відповідно до положень Закону "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", як власник вказаних свідоцтв, порушуючи при цьому встановлену Законом № 317- VIII заборону на виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму", - вважає Верховний суд.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.

Як зароджувалася французька плеяда Півдня України

Наприкінці XVIII – початку XIX століття Південь України певною мірою став привабливий для іноземних переселенців. У цей час уряд Російської імперії намагавсяу тому числі освоювати регіон руками західноєвропейців. Не останнє місце у цьому процесі займали французи, які утворили тут потужний конгломерат управлінців, аграріїв, промисловців та інших фахівців. Вони не просто приїхали заробляти гроші на торгівлі або вирощуванні винограду, але й дали поштовх до розвитку окремих галузей економіки, якими сьогодні тут продовжують користуватися (суднобудівництво, виноградарство, вівчарство, тощо).

Буркусь: хто сторожив спокій дому Франка?

Це був не безпородний дворовий собака (хоча і в тім нічого лихого нема, навпаки, не виключено, що й таких тримали Франки, бо принаймні в певний час пес був у них не один, а справжній гуцульський вівчур, полонинський собака, чи, як іще називають, карпатська вівчарка

У секторі «проблем ідеологічної боротьби»: історики та «перебудова»

Нині це Інститут історії України, а тоді слова "Україна" в назві інституту не було. Навіть у цьому в СРСР вбачали небезпеку. Всі спілкувалися російською, лише в одному відділі, де вивчали козаччину, українською. А аспірант Діма Табачник (який потім двічі у Януковича був міністром), ідучи до курилки повз цей відділ, казав: "Цвірінькають там цією українською"

Бабин Яр: гібридні контексти Сергія Лозниці

Мабуть, головною зіркою антиукраїнського шабашу, влаштованого цього року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» на багатостраждальних кістках його жертв, став кінорежисер Сергій Лозниця зі своїм фільмом «Бабин Яр. Контекст».