У Полтаві визначили місце для пам’ятника Петлюрі

В облдержадміністрації відбулося перше засідання робочої групи з питань спорудження пам’ятника Симону Петлюрі

Учасники зібрання обговорили умови архітектурного конкурсу та строки його проведення. Пам'ятник встановлять справа від центру естетичного виховання учнівської молоді, так як це місце пов'язане з видатним діячем української державності. Тут раніше стояв будинок його батьків.

 

"Місце розташування є. Нам треба прописати умови конкурсу, склад журі й терміни. Маємо певні напрацювання", – сказала заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОДА Ірина Особік.

Замовником конкурсу буде Полтавська ОДА, міська влада займається виділенням земельної ділянки. Важливе завдання – складання проєктування. Кожен з учасників групи висловив свої пропозиції та побажання.

Член консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму облдержадміністрації Оксана Бєлявська зауважила, що до участі в конкурсі варто запрошувати авторські колективи – архітектора та скульптора.

На засіданні робочої групи вирішили, що конкурс має бути всеукраїнським, відкритим та архітектурно-художнім. Також обговорили створення алеї Симона Петлюри.

 

«Стежками предків»: українська Сяніччина

Цьогоріч у червні відбулася друга в своєму роді пошукова експедиція «Стежками предків», основна мета якої — фіксація культурної спадщини українців, які до середини ХХ століття жили на теренах сучасної південно-східної Польщі. Львів'яни, учасники експедиції, відвідали Сяніцький повіт, де за 7 днів зробили фото- та відеофіксацію близько 100 існуючих та неіснуючих сіл, щоб згодом сформувати популярний путівник для туристів та краєзнавців.

Чи здійснювала ОУН замах на Йозефа Геббельса?

У 2006 році в Україні вийшов доволі непогано зроблений десятисерійний документальний серіал Ігоря Кобріна «Собор на крові» про історію українського націоналістичного руху 1920-1940-х років. З нього можна отримати чимало цікавої інформації. Але навряд чи щось може зрівнятися за цікавістю з сенсаційною знахідкою творців серіалу: у червні 1934 році, здійснюючи вдалий атентат на міністра внутрішніх справ Польщі Броніслава Пєрацького, Організація українських націоналістів насправді мала на меті вбити... Йозефа Геббельса, який саме перебував 13-15 червня у Польщі з візитом!

Вбивства в Бабицях: авантюра з трагічним фіналом

Ввечері 2 липня 1951 року в школі чехословацького містечка Бабиці, де саме проходили партійні збори, пролунали постріли. Невелика група підпільців застрелила трьох функціонерів комуністичної партії. Постріли в школі стали кульмінацією історії, котра тягнулась декілька місяців і стала приводом для масового терору комуністичної партії проти місцевого населення.

Ніжин. Серпневі дні 1918-го

Влітку 1918 року на українсько-російському кордоні було неспокійно. На різних ділянках виникали локальні сутички. Більшовики намагались підривати Українську державу зсередини. У Чернігівській губернії одним із більшовицьких осередків стало село Жуківка