АНОНС: онлайн-дискусія "Декомунізація. Місія виконана?"

У вівторок, 8 грудня о 19 годині відбудеться онлайн-дискусія про декомунізацію

8 грудня 2013 року мітингарі знесли "головного Леніна країни" – пам'ятник на бульварі Шевченка. Запущену цим вчинком всеукраїнську ланцюгову реакцію нарекли Ленінопадом. 
Чи достатньо покаране зло тоталітаризму та чи достатньо лише покарання для успішного розвитку суспільства та держави?
 
Автор малюнка – Дмитро Скаженик
У дискусії візьмуть участь:
- Володимир В'ятрович, Народний депутат, голова Українського інституту національної пам'яті у 2014–2019 роках;
- Леонід Марущак, учасник ініціативи "DE NE DE" з переосмислення радянської культурноїх спадщини, керівник проекту "Музей відкрито на ремонт";
- Вадим Поздняков, харківський громадський діяч, співзасновник проєкту "Декомунізація. Україна"
- Сергій Рябенко, співавтор пакету законів із декомунізації;
- модерує Северин Наливайко – журналіст, комунікаційник Національного музею Революції Гідності.
Дивіться дискусію на сайті maidanmuseum.org та на сторінках у мережі Facebook: Національний музей Революції Гідності й Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану.

«…з крісом у руках, з пером чи живим словом» спадщина Євгена Побігущого

За життя Є. Побігущого-Рена його дописи в еміграційній пресі, передмови до окремих військознавчих студій, відгуки й рецензії на видання українською й чужими мовами, спогади, завуальовані псевдом «Євген Беркут», а виступи і вибрані доповіді – й поготів, ніколи не були зібрані під однією обкладинкою. З огляду на це у рік 120-ліття Є. Побігущого-Рена настав найвищий час подати сучасному українському читачеві його вибрані публікації, рукописи, виступи і листування.

Сталінська "боротьба з бандитизмом". Раунд перший: 1944

Нищівної поразки в бою з бригадою УПА-Північ "Помста Базару" зазнав підрозділ 1-го батальйону 220-го прикордонного полку НКВД. Підрозділ був оточений, розчленований на кілька груп і майже в повному складі знищений. Бій стався в річницю страти ЧК учасників Другого зимового походу Армії УНР у 1921 році під с. Базар. Так бригада УПА символічно відплатила чекістам за смерть українських вояків.

Український патріот й авантюрист Джейкоб Макогін – князь Леон Богун Мазепа Розумовський

Він видавав себе за відставного полковника Корпусу морської піхоти США і нащадка українського гетьмана Кирила Розумовського, купував вілли і квартири в Італії та Швейцарії, на власному автомобілі разом із ефектною і заможною дружиною-американкою об’їздив пів Європи, багато жертвував на підтримку українського національно-визвольного руху і привернення уваги в світі до українського питання. При цьому культивував ореол загадковості і таємничості навколо своєї персони серед оточення, через що його нерідко вважали чи то американським, чи то англійським, чи якимось іншим шпигуном.

Харківська епопея Павла Шандрука

Постать українського військового, генерал-хорунжого армії УНР Павла Шандрука доволі відома. Герой Української революції та вересневої кампанії 1939 року. Генерал-полковник в еміграції та командувач Української Національної Армії. У 1965 році польський еміграційний уряд нагородив Шандрука вищим військовим відзначенням – срібним орденом "Віртуті Мілітарі". Перелік звитяг цієї непересічної постаті можна ще довго продовжувати. Та чи все нам відомо про його ранню біографію? У пропонованому Вам матеріалі розповідається про харківський період та службу в поліції, ймовірно, того самого Павла Шандрука.