АНОНС. Вебінар «Френсіс Фукуяма: уроки українського шляху до демократії»

Вебінар є частиною циклу семінарів з українознавства Українського наукового інституту Гарвардського університету

3 лютого о 19 годині (за київським часом) відбудеться вебінар "Френсіс Фукуяма: уроки українського шляху до демократії", організований Українським науковим інститутом Гарвардського університету

Після Революції гідності в 2013-14 роках очікування демократичних реформ були великими. Україна мала певні успіхи в період після Майдану, але також мала серйозні невдачі у своєму процесі реформ. Для деяких революція не закінчилася, а продовжується, оскільки країна формує своє демократичне майбутнє.

Френсіс Фукуяма обговорить три основні уроки, які можна отримати з досвіду України на шляху до демократії:

1) Важливість активного громадянського суспільства

2) Важливість управління та здійснення демократичної влади

3) Влада та контроль за корупцією

Вебінар можна слухати на ютуб-каналі (англійькою мовою) або у Zoom (з перекладом на українську мову).

 

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.