У Швеції знімуть свою «Корону» про Карла XVI Густава

У Швеції планують випустити шестисерійний драматичний серіал про дитинство, юність і монарше життя короля Карла XVI Густава.

Про це повідомляє шведська телевізійна мережа TV4.

 

Як зазначається, шведські телевізійники збираються включити в серіал раніше невідомі ексклюзивні матеріали про дитинство короля.

Сценаристи серіалу повідомили, що мають намір зробити його несхожим на інші проекти про королівські сім'ї, наприклад, британський (серіал "Корона" - ред.) або норвезький ("Перетинаючи Атлантику" - ред.).

"Обидва цих серіали про те, як монархія впливає на світ тим чи іншим способом. У Швеції, швидше, навпаки, - як суспільство змінило королівську сім'ю", - сказала сценаристка серіалу, яка раніше працювала над популярним у Швеції телепроектом про нобелівську лауреатку Сельме Лагерлеф, Аса Ланц.

Телепродюсери зазначили, що шведський палац був поінформований про плани майбутніх зйомок.

Серіал планують випускати протягом кількох сезонів по шість серій тривалістю 45 хвилин.

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей