«Героїка» бере під опіку могилу хорунжого Армії УНР

В Мюнхені вдалось знайти могилу хорунжого Армії УНР Сергія Саленка

Завдяки допомозі Генерального консульства України в Мюнхені вдалось знайти могилу хорунжого Армії УНР Сергія Саленка. Уродженець Вінниці, молодший старшина 2-ої Запасової бригади Армії УНР, похований на кладовищі Фельдмохінг (Feldmoching) в Мюнхені, ФРН.

 
Сергій Саленко в однострої унтер-офіцера 7-го гусарського Білоруського полку РІА. Приватний архів Всеволода Саленка, США. Фотографія відреставрована Костянтином Ковалишиним за сприяння Українського культурного фонду.

Раніше оренду місця поховання оплачував син Сергія Саленка (1891 – 1948) – пан Всеволод (1921 – 2019).

Термін, на який оплачена могила, збігає найближчим часом. Отже, невдовзі місце поховання буде виставлене на продаж адміністрацією цвинтаря Фельдмохінг.

"Героїка" планує перебрати на себе опіку над могилою і оплатити оренду місця поховання. З часом буде відреставровано надгробний пам'ятник (як це було зроблено із пам'ятником підполковника Носаченка в Дорнштадті).

Однак сьогодні потрібно зберегти саму могилу. Для цього слід зібрати близько 350-400 євро.

Імена жертводавців, коштом яких буде врятовано поховання, буде опубліковано окремим повідомленням як на Фейсбук, так і на офіційному сайті "Героїки".

Реквізити для пожертви на оплату оренди могили Сергія Саленка можна знайти на сайті Героїки.

Теми

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.