Велику луцьку синагогу XVII століття передали іудейській громаді

27 травня відбулася документальна передача луцької синагоги іудейській громаді. Синагога є пам'яткою архітектури національного значення

27 травня відбулася документальна передача луцької синагоги іудейській громаді. Про це повідомляє Район.Історія з посиланням на очільника відділу охорони культурної спадщини Олександра Котиса на сторінці у фейсбуці. 

 

Від початку Другої світової війни до 2021 року ця пам'ятка не використовувалася за призначенням. Нацисти підірвали її, одночасно знищуючи мешканців гетто. 

"Сьогодні відбулася документальна передача синагоги, чим реалізувалася історична справедливість. Хочу побажати єврейській громаді знайти можливості для реставрації і повернення до життя цієї, безумовно, однієї з найпомітніших пам'яток старого Луцька", – написав Олександр Котис.

Він урочисто передав ключі іудейській громаді від Великої синагоги 1629 року відповідно до розпорядження голови Волинської обласної державної адміністрації. 

Київ, люди і війна. Історія, що народжується на наших очах

Нинішня російсько-українська війна далека до завершення, а вже з'являється її історіографія. Книга журналіста Сергія Руденка "Бій за Київ" – це публіцистична хроніка певного закінченого, будемо сподіватися, етапу цієї великої війни.

Від Русі й дотепер: українське коріння вєлікой русской культури

Досліджуючи достатньо довго та системно явище, яке росіяни називають "русским искусством", можна виявити вражаючу закономірність. Дивовижно, але усі найвидатніші митці, які радикально змінювали мистецтво російської імперії, були українцями.

Акція «Вісла» була злочином проти людяності

Інститут національної пам'яті Польщі припинив розслідування примусового переселення українців у 1947 році в рамках операції «Вісла». Мовляв, слідство не знайшло підстав для висновку, що переселення було злочином проти людяності або комуністичним злочином. Рішення ІНП викликало резонанс у Польщі. Публікуємо відкритий лист до Маршалків Сейму та Сенату Республіки Польща, який підписали десятки відомих і важливих для польської культури та науки осіб.

Вижили завдяки маленькому татовому пайку: історія українки, яка дитиною пережила Голодомор 1932-1933 років (ФОТО)

“Жінка накинулася на неї, вирвала хліб і втекла. Вона не розуміла, як далі бути, що їсти до наступного пайка”, — згадує розповіді Варвари Сердюк її онук. Разом із родиною його бабуся вижила в Голодомор 1932-1933 років. Вона була ще дитиною, але ті жахливі часи добре запам’ятала.