IN MEMORIAM: помер голова Київського крайового братства ОУН-УПА Орест Васкул

Сьогодні у віці 93 років після затяжної хвороби помер Васкул Орест Петрович — голова Київського крайового братства ОУН—УПА, доброволець Дивізії "Галичина", політв'язень ГУЛАГу, український політичний, громадський діяч

Орест Васкул із 1992 року очолював Київське крайове братство вояків ОУН та УПА. Пройшов через лави підпілля ОУН та дивізії "Галичина". Тричі був арештований радянською системою, але завжди продовжував боротьбу. Проживав у місті Києві.
 
Після полонення в бою під Бродами у липні 1944 року пройшов ряд пересильних та фільтраційних таборів і зрештою опинився в Башкирії. Звідти вдалося втекти та повернутись в Україну, потім був черговий арешт та чергова втеча, знову повернення в Україну і діяльність в підпіллі ОУН до 1947 року.

Згодом черговий арешт та відбуття покарання до 1956 року. У 1984-1986 знову був заарештований та відбував покарання в Луганській області.

Українська культура у листівках і платівках діаспори

Українська листівка як засіб комунікації в українській повоєнній діаспорі представляє не тільки унікальне мистецьке явище, а як на мене, і мовну, лінгвістичну цінність. У час повоєнного тоталітаризму поштівки та музичні диски з українською музикою перетворилися на засіб підтримки рідних та близьких, як на поселеннях так і в Україні.

Останні форпости “русского міра” на Одещині

Останнім часом Україна завдяки наполегливій праці істориків, публіцистів, журналістів і блогерів розбірливіше дивиться на власну минувшину. Тепер без особливих зусиль середньостатистичний школяр “на пальцях” може пояснити, що Чорне море не копали древні “укри”, українську мову не вигадували в “австро-угорському генштабі”, Ленін не те, щоби не “зробив Україну”, а й узагалі тут ніколи не бував. І, найголовніше, як виявилося, не сучасні українські можновладці “переписують історію”. Її переписали радянські історики-фантасти, а нині їхню справу продовжують російські неоімперські пропагандисти.

Харківські адреси Миколи Міхновського

Де мешкав і працював Микола Міхновський у Харкові? Це важливе питання для належного вшанування пам’яті основоположника української незалежності (самостійності) досі належним чином не досліджене. В Харкові, зокрема, дотепер немає йому пам’ятника.

Молоде життя Євгена Побігущого-Рена

Незважаючи на польську займанщину, українське життя в Коломиї, зглядно у молоді, дуже активне і рухливе. Діють у місті два українські покоління – батьки молодих людей, і вони самі – нове покоління українських патріотів. Оці "молоді" страждають від програної боротьби батьків, їхнього сидіння і квиління про те, що треба змиритися з фактичним станом. Натомість молоді час від часу все голосніше ставлять своїм завданням визволення рідної землі від окупантів і загарбників, особливо ті, що вже воювали за Україну