У Верховині відкрили музей Криївка УПА

З ініціативи Івана Маківничука у Верховині відкрито музей Криївка - УПА

Про це повідомила заступниця голови Верховинської селищної ради Марія Маківничук, передає "Еспресо.Захід".

 

"Зроблено та відкрито музей Криївка УПА. Музей - у якому розказано історію ОУН і УПА.  Людей, які знані у нашому районі та області, та захищали рідну землю", - написала Марія Маківничук на своїй фейсбук-сторінці.

За її словами, ідея створення музею виникла давно. Матеріали для його створення збирали протягом двох років.

Участь у відкритті взяли представники влади, громадськості, ЗМІ, зокрема:  голова районної ради Юрій Філипчук, дочка голови братства УПА Дмитра Сливчука - Катерина Сливчук, представники музеїв - Микола Данилюк, Галина Кутащук, Василь Тупилюк та ін.

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників