АНОНС: презентація проєкту «10 Днів незалежності України»

Україна відсвяткувала 30 річницю проголошення незалежності. Та чи почалася незалежність 24 серпня 1991 року? Творці серіалу «10 Днів незалежності України» переконані: Ні! Боротьба за нашу державність триває понад сотню років, а почалася – створенням Центральної Ради у 1917-му. Команда проєкту глибоко осмислила події, які вели нас до свободи впродовж століття.

20 листопада о 15:00 в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану відбудеться презентація, перегляд та обговорення з авторами проєкту "10 Днів незалежності України".
Україна відсвяткувала 30 річницю проголошення незалежності. Та чи почалася незалежність 24 серпня 1991 року? Творці серіалу "10 Днів незалежності України" переконані: Ні! Боротьба за нашу державність триває понад сотню років, а почалася – створенням Центральної Ради у 1917-му. Команда проєкту глибоко осмислила події, які вели нас до свободи впродовж століття.
Відвідувачі заходу зможуть пройти цей історичний шлях разом з авторами відеоциклу, сфокусувавшись на Майданах – від протестів на граніті до Революції Гідності.
 
 
Проєкт представлять його творці:
·  Володимир В'ятрович – історик, автор
·  Яків Любчич – режисер
·  Михайло Смуток – продюсер
·  Володимир Бірчак – історик, науковий консультант
Після презентації серіалу відбудеться перегляд його двох серій, у яких під мікроскопом досліджені й осмислені українські Майдани від 1991 до 2014 року. По завершенні відбудеться дискусія з авторами історичного серіалу.
Гості повинні дотримуватися чинних карантинних вимог, у тому числі мати при собі дійсний сертифікат про вакцинацію від COVID-19, дійсний сертифікат про одужання, або дійсний негативний результат тесту.
Вхід вільний. Зважаючи на карантинні вимоги, кількість присутніх може бути обмежено. Для участі прохання РЕЄСТРУВАТИСЯ.
Стежте за наближенням події у мережі Facebook.
 
Проєкт "10 Днів незалежності України" створив Центр досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?