В Ізраїлі на аукціон виставили тату-набір, яким набивали номери ув’язненим Аушвіца

Аукціонний дім Tzolman у Єрусалимі виставив на продаж набір для татуювань, за допомогою якого нацисти набивали номери ув’язненим у таборі смерті Аушвіц (Освенцім)

Майбутні торги, заплановані на 9 листопада, вже розкритикували єврейські лідери та організації, повідомляє birdinflight з посиланням на BBC.

 

Набір містить 14 металевих штампів із голками у вигляді цифр, а також інструкцію від німецької компанії Aesculap. За даними аукціону, у світі залишилося три такі набори: один зберігається у Військово-медичному музеї в Санкт-Петербурзі, другий — у музеї Освенціма, а третій виставлений на продаж. Аукціоніст Меїр Цолман стверджує, що таким чином прагне підвищити поінформованість про трагедію Голокосту. "Я хочу переконатися, що він опиниться в потрібних руках і не зникне зі сторінок історії", — говорить Цолман. Оцінна вартість лоту складає $30 тисяч.

Голова ізраїльського національного меморіалу Голокосту "Яд Вашем" Дані Даян назвав аукціон аморальним та зазначив, що подібні предмети мають передавати музеям, а не пропонувати колекціонерам. Водночас голова Європейської єврейської асоціації рабин Менахем Марголін закликав міністра юстиції Ізраїлю зупинити "негідний продаж".

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?