Актор Вілл Сміт спродюсує серіал «Мюнхен-72» про трагедію на Олімпіаді

Зірка Голлівуду Вілл Сміт виступить одним із продюсерів серіалу про трагічні події Олімпіади в Мюнхені 1972 року, коли бойовики "Чорного вересня", зокрема, вбили 11 ізраїльських спортсменів.

Про це інформує Vesty.co.il.

 

Зйомки серіалу вже почалися в Ізраїлі та Німеччині. Продюсерами стали голлівудський кіноактор Вілл Сміт та ізраїльський телеканал HOT8, а режисером Роман Шумунов, який до цього зняв фільм "Беренштейн – останній партизан" та інші.

Серіал отримав назву "Мюнхен-72".

Загалом планується зняти три серії. Ізраїльська акторка Анат Ваксман зіграє Голду Меїр, яка тоді очолювала уряд Ізраїлю, Наті Равіц – міністра оборони Моше Даяна, Урі Фефер – керівника ізраїльського "Моссада" Цві Заміра. Відомий ізраїльський дзюдоїст Сагі Мукі виконає роль Йосефа Романо, ізраїльського важкоатлета, який чинив опір терористам і був вбитий на очах у інших ізраїльських спортсменів.

У серіалі також використовуватимуть архівні матеріали. За словами джерел, у серіалі вперше буде представлено матеріали секретних протоколів уряду Німеччини, пов'язаних із подіями на Мюнхенській Олімпіаді. Крім того, він включатиме архівні матеріали з олімпійського селища, які ніколи раніше не демонструвалися.

Показ серіалу запланований на вересень 2022 року.


Як відомо, внаслідок теракту, скоєного під час Олімпійських ігор у Мюнхені 1972 року членами терористичної палестинської організації "Чорний вересень", було вбито 17 осіб – 11 членів ізраїльської олімпійської збірної та одного поліцейського Західної Німеччини. Ще п'ятьох із восьми терористів було вбито спецназом під час спроби звільнення заручників у ході спецоперації, проведеної 6 вересня.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.