Копачі скарбів отримають понад $5,5 млн за тонну стародавніх монет

70 000 кельтських монет знайшли ще у 2012 році і весь цей час тривали переговори щодо подальшої долі знахідки

Уряд Бейлівіку Джерсі (коронні володіння Великої Британії) виплатить винагороду за знайдений скарб.

 

У 2012 році археологи-любителі Рег Мід та Річард Майлз отримали дозвіл на пошуки з використанням металодетекторів на території округу Грувілл. І вже на другий день старателі виявили 61 мідну та срібну монети із зображеннями в індіанському стилі — із намистами та кіньми.

Про свою знахідку повідомили владі, а потім вдалося розкопати близько 70 000 монет вагою близько тонни. 

Історики вважають, що цим монетам 2000 років — це скарб, який сховало кельтське плем'я, рятуючись від легіонів Юлія Цезаря.

Після дев'яти років напружених переговорів з представниками влади острова Джерсі, археологи-аматори все ж таки отримають свою винагороду. Місцева влада погодила з представниками центрального уряду Великої Британії плату за зберігання монет на острові — 4,2 млн фунтів стерлінгів (5,63 млн доларів).

Гроші розділять між Мідом, Майлзом та організацією Jersey Heritage, яка проводила розкопки. 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.